To musiało się stać - ogromne zainteresowanie grą Plague Inc. przez chińską epidemię

Niektórzy na tajemniczym koronawirusie robią niezły biznes.

@ 25.01.2020, 21:51
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, mob, switch, ps4, xbox one

To musiało się stać - ogromne zainteresowanie grą Plague Inc. przez chińską epidemię

Masowe zachorowania na rozprzestrzeniający się po całym świecie koronawirus 2019-nCoV to ostatnio temat numer 1 dla mediów, które już dawno zapomniały m.in. o płonących australijskich lasach. Abstrahując od tego, niektórzy na wspomnianej epidemii robią całkiem niezły biznes.

Mowa tu o twórcach nieco zapomnianej gry Plague Inc: Evolved, która właśnie została drugim bestsellerem na liście Steam - pierwsze miejsce okupuje Wiedźmin 3: Dziki Gon w edycji GOTY (w czym pomógł naturalnie netfliksowy serial).

Gra w której tworzymy wirusa i następnie niszczymy ludzkość przeżywa drugą młodość, a twórcy postanowili skorzystać z okazji i sprzedać jeszcze więcej kopii, obniżając jej cenę aż o 60%. Jednocześnie warto dodać, że tytuł jest też dostępny na innych platformach, m.in. Switchu, Androidzie i iOS, gdzie zapewne także cieszy się ogromną popularnością.

Część graczy zaczęła nawet straszyć mniej obeznane w temacie osoby, udostępniając rozmaite statystyki z Plague Inc: Evolved. Studio Ndemic Creations dostało całą masę zapytań od zaniepokojonych osób, w efekcie czego wydało komunikat, że ich dzieło to gra video i pokazywane w niej treści nie mają niczego wspólnego z rzeczywistymi statystykami.


Sprawdź także:
Plague Inc: Evolved

Plague Inc: Evolved

Premiera: 18 września 2015
PC, XBOX ONE, MOB

Plague Inc: Evolved stworzone przez zespół Ndemic Creations pierwotnie ukazało się na urządzeniach mobilnych pod tytułem Plague Inc.. Jest to niecodzienny miks strategii ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   10:56, 27.01.2020
Sam zakupiłem wczoraj ten tytuł i mam mieszane uczucia. Z jednej strony gra jest interesująca i przyjemna, ale z drugiej jest straszna i niepokojąca. Mimo, że to tylko gra, tylko symulacja to i tak widok tego jak to się wszystko rozprzestrzenia jest przerażające Dumny
0 kudosshuwar   @   13:13, 27.01.2020
Ja mam ją od dłuższego czasu. Próbowałem wszystkiego, ale nigdy nie udało mi się "wygrać" Uśmiech