Twórcy Gears of War stawiać będą na zróżnicowanie

Chodzi o to, by dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców.

@ 22.01.2020, 10:33
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one, xbox x

Twórcy Gears of War stawiać będą na zróżnicowanie

Zróżnicowanie jest kluczowym elementem gier oraz filmów, to nie ulega wątpliwości. Szef marki Gears of War, Rod Fergusson, potwierdził to podczas PAX South, przyznając przy okazji, że inspiracją dla niego były słowa Stephena Frosta (tłumaczenie własne): "Póki świadomie nie przyjmiesz, nieświadomie będziesz wykluczał".

"Musieliśmy znaleźć sposób na powitanie nowych graczy i stworzenie czegoś dla nich. Skupiliśmy się na tym za sprawą zachęcającego projektu", powiedział Fergusson.

Deweloper następnie przyznał, że jego spojrzenie z perspektywy heteroseksualnego białego mężczyzny ogranicza jego możliwości do tworzenia gier dla różnych ludzi o odmiennych przekonaniach oraz preferencjach.

"Jeśli żyjesz w swojej własnej wierzy, w swojej własnej odizolowanej bazie - jestem heteroseksualnym białym mężczyzną - socjalne kręgi, demografia i ludzie z jakimi masz interakcję będą ograniczone, albo jeśli nie ograniczone, to do pewnego stopnia subiektywne".

"Jeśli świadomie nie podejmę decyzji o tym, by się wyłamać, porozmawiać z innymi ludźmi i zatrudnić ludzi, którzy są odmienni, aby zapewnić sobie nowe opnie, pomysły oraz drogę do rozwoju - jeśli tego świadomie nie zrobisz, przez przypadek o kimś zapomnisz".

Ze względu na powyższe Gears of War idzie w coraz większe zróżnicowanie. Fergusson przyznał, że marka do tej pory była kojarzona z wielkimi mężczyznami oraz potężnymi spluwami. Studio jest zatem dumne z poczynionych przez siebie zmian, pozytywnie wpływających na odbiór projektu.

Gears of War 6 na pewno już powstaje, ale na chwilę obecną nie mamy żadnych informacji na jego temat. Tytuł zadebiutuje na konsolach następnej generacji, czyli Xboksie X, oraz pecetach.


Sprawdź także:
Gears 5

Gears 5

Premiera: 10 września 2019
PC, XBOX ONE

Gears 5 to kolejna odsłona trzecioosobowych strzelanek, których akcja została osadzona w odległej przyszłości. Za projekt odpowiada studio The Coalition, twórcy czwartej ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?