Twórcy Moons of Madness uważają, że haptyka kontrolera PlayStation 5 ma potencjał

Dzięki nowemu procesorowi konsol next-genowych łatwiejsze będzie też przenoszenie gier z PC.

@ 21.01.2020, 10:59
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Twórcy Moons of Madness uważają, że haptyka kontrolera PlayStation 5 ma potencjał

PlayStation 5 zaoferować ma deweloperom i graczom sporo nowości. Szef studia Rock Pocket Games, Ivan Moen, odpowiedzialnego za Moons of Madness postanowił powiedzieć co nieco na temat nowej platformy Sony. W jego opinii ma ona potencjał.

W trakcie wywiadu dla GamingBolt, Moen zapytany został on PlayStation 5 oraz jego możliwości. Jedną z nowości oferowanych przez platformę będzie haptyka kontrolera. W opinii dewelopera, może ona "dodać sporo do doświadczeń", serwowanych przez gry.

"Myślę, że haptyka doda sporo do doświadczeń. Ale również uważam, że to subiektywne dla różnych graczy i zależy od tego, jak gra z niego korzysta. Ogólnie myślę, że potencjał dla nowych doznań jest bardzo wysoki".

Następnie Moen zapytany został o jednostki centralne obu konsol następnej generacji. Obie mają korzystać z technologii AMD Zen 2, ale nikt jak na razie nie wie jak dużo zmieni się za ich sprawą w grach.

"To pytanie powinno się kierować do twórców silnika Unreal, ale dla nas oznacza to, że możemy zrobić więcej. Przenoszenie na konsolę będzie sprawniejsze ponieważ obecna generacja sprzętu jest dość wolna, a zbliżenie się do PC pomaga. Jest to jednak kwestia czasu i różnica pomiędzy PC oraz konsolą szybko zacznie rosnąć".

Ostatnie dzieło Rock Pocket Games, gra Moons of Madnes, dostępna jest obecnie na PC, a w dniu 24 marca zadebiutuje również na PS4 oraz Xboksie One.


Sprawdź także:
Moons of Madness

Moons of Madness

Premiera: 22 października 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Moons of Madness to przygodowy horror osadzony w marsjańskiej kolonii. Za projekt odpowiada skromne niezależne studio Rock Pocket Games, mające na swoim koncie jedynie gr...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?