Xbox Console Streaming - testy nowej usługi dostępne dla wszystkich

Wystarczy zarejestrować się do uczestnictwa w programie Xbox Insider.

@ 17.01.2020, 18:01
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne, xbox one

Xbox Console Streaming - testy nowej usługi dostępne dla wszystkich

Microsoft ciągle rozwija konsolę Xbox One, a jedną z najnowszych usług dostępnych dla jej posiadaczy jest Xbox Console Streaming. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki niej w gry konsolowe można grać praktycznie na wszystkim, w tym na telefonie komórkowym.

Xbox Console Streaming wkroczyło właśnie w fazę testów. Aby do nich dołączyć wystarczy być posiadaczem konsoli Xbox One i zarejestrować się w programie Xbox Insider. Konkretną rozpiskę wymagań prezentujemy poniżej - udostępnił ją gigant z Redmond.

  • Dołączyć do programu Xbox Insider i zarejestrować konsolę Xbox One w programie testowym, w dowolnym kręgu testerskim.
  • Dysponować:
    • Telefonem lub tabletem z systemem Android 6.0 lub nowszym, z obsługą łączności Bluetooth 4.0 (mogą obowiązywać opłaty za transmisję danych).
    • Kontrolerem Xbox One obsługującym łączność Bluetooth (zalecane jest korzystanie z uchwytu do telefonu przystosowanego do użytku z kontrolerem Xbox One).
    • Kontem Microsoft powiązanym z profilem Xbox oraz szerokopasmowym łączem internetowym (mogą obowiązywać opłaty operatora).
  • Pobrać na urządzenie przenośne bezpłatną aplikację Xbox Game Streaming (Preview) ze sklepu Google Play.
  • Uruchomić w aplikacji program konfiguracji Xbox Console Streaming, przeprowadzając test sieci domowej, konsoli i kontrolera pod kątem zgodności z usługą.

I tyle, jeśli chodzi o wymagania. Wrażeniami z testów możecie się oczywiście swobodnie dzielić, w tym także w komentarzach do niniejszej wiadomości.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   15:42, 26.01.2020
Szkoda, że póki co usługa działa tylko na Androidzie, bo chętnie bym sprawdził, jak to wygląda, chociaż wtedy musiałbym też dodatkowo dokupić drugiego pada, bo mam pierwszą rewizję. Niemniej pomysł całkiem fajny i przy pierdołach można się bawić na telefonie, gdy telewizor jest zajęty przez drugą połówkę oglądającą telenowele. Dumny