Epic Games Store od teraz ma oceny, ale nie takie, jak byście chcieli

Nie oceny graczy, ale z OpenCritic.

@ 16.01.2020, 16:34
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Epic Games Store od teraz ma oceny, ale nie takie, jak byście chcieli

Zgodnie z obietnicą na łamach Epic Games Store pojawiły się recenzje gier, które mają nam ułatwić decyzję, czy warto zakupić dany tytuł. System ocen funkcjonuje jednak zgoła odmiennie do tego, jaki kojarzymy z konkurencyjnej platformy Steam.

Otóż nie są to oceny graczy, ale zaczerpnięte z portalu OpenCritic.com. Stronka ta jest odpowiednikiem bardziej popularnego metacritic.com i gromadzi oceny wystawione przez recenzentów najpopularniejszych growych portali.

Oczywiście jest to całkiem solidny wyznacznik, ale jednak z recenzji od graczy na Steam często można było dowiedzieć się znacznie więcej - chociażby dlatego, że wystawiające je osoby często przegrały w dany tytuł po kilkaset godzin i ich opinia potrafiła być bardziej wartościowa od noty wystawionej przez recenzenta, który nie zawsze ma wystarczająco dużo czasu na ogranie gry przed premierą. Czasami działa to w drugą stronę, gdy niejedna recenzja potrafi być bezpodstawnym hejtem, ale w końcu każdy swój mózg ma i jest w stanie odróżnić tekst wartościowy od takiego, który ktoś opublikował w ramach wylania żali lub "dla hejtu".

W każdym razie - Epic swoje recenzje już ma, ale chyba nie tego oczekiwaliśmy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?