Sony nie pojawi się na targach E3 2020

Sony ogłosiło, że - podobnie jak w zeszłym roku - nie pojawi się na targach E3.

@ 14.01.2020, 15:14
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
inne

Nadchodzące - jak zawsze - w czerwcu targi E3 po raz kolejny nie będą gościć firmy Sony. To druga edycja imprezy z rzędu, w trakcie której z "głównych rozgrywających" zobaczymy tylko Microsoft. Spekuluje się, że związane jest to z prywatnymi utarczkami włodarzy w japońskiej korporacji ze stowarzyszeniem ESA (Entertainment Software Association), organizatorami Electronic Entertainment Expo.

Sony swoją oficjalną decyzję ogłosiło w informacji udzielonej redakcji serwisu GameIndustry.biz:

"Po skrupulatnej ocenie, SIE [Sony Interactive Entertainment - dop. Mat] zdecydowało nie uczestniczyć w E3 2020. Mamy duży szacunek dla ESA jako organizacji, jednak nie do końca podzielamy wizję, że E3 2020 jest miejscem, na którym koncentrujemy się w tym roku".

"Mamy fantastyczny line-up gier nadchodzących na PlayStation 4, a także ze zmierzającym PlayStation 5 szczerze spoglądamy na ten rok, który chcemy celebrować razem z naszymi fanami" - dodał rozmówca z Sony. Co może oznaczać, że cała uwaga Japończyków skupi się na własnej imprezie - PlayStation Experience. Wydarzenie ma zamiar odbyć się w 16 lutego w Nowym Jorku.

W odpowiedzi na to zamieszanie, swoje oświadczenie wygłosiło również ESA:

"E3 jest popisowym wydarzeniem celebrującym przemysł gier wideo i pokazujący ludzi, marki oraz innowacje zmieniające branżę, kochaną przez miliony na całym świecie. E3 2020 będzie ekscytującym, wysokoenergetycznym pokazem (...). Zainteresowanie wystawców jest naszą nową aktywnością w pozyskiwaniu uwagi marek, które postrzegają E3 jako kluczową okazję do nawiązania kontaktu z fanami gier wideo na całym świecie".

Na zamieszaniu wokół tegorocznych targów E3 zyskać może Microsoft - firma słynie z efektownych pokazów i elektryzujących zapowiedzi, które - w mniej lub większej ilości - unikają bycia tematem przecieków. Z niecierpliwieniem wypatrujemy E3 2020 oraz PlayStation Experience - wtedy bowiem Sony może w końcu pokaże światu ostateczny wygląd PlayStation 5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   21:03, 14.01.2020
E3 z roku na rok robi się biedniejsze. Mam nadzieję, że Sony chociaż na tej swojej imprezie pokaże w końcu PS5, bo nie chce mi się wierzyć, że na Gamescomie ją pokażą dopiero.