Microsoft nie jest zainteresowany batalią z Sony

Gigant z Redmond woli skupić się na tworzeniu gier.

@ 13.01.2020, 14:23
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one, xbox x

Bieżąca generacja konsol nie wyszła firmie Microsoft zbyt dobrze. Trzeba uczciwie przyznać, że została ona zdominowana przez Sony oraz PlayStation 4. Sytuacja może się odmienić w przypadku PlayStation 5 oraz Xboksa z serii X, ale Microsoft nie jest zainteresowany bataliami.

Szef Xbox Game Studios, Matt Booty, rozmawiał niedawno z brytyjskim oddziałem MCV, a w trakcie wywiadu powiedział on, że niechętnie patrzy na rynek z perspektywy konkurowania z Sony. Zamiast tego woli się skupić na spełnieniu obietnic danym graczom.

"Po pierwsze, Sony wyśmienicie spisało się, jeśli chodzi o budowanie społeczności, sprzedaż konsol oraz wiele fantastycznych gier, które wyszły spod rąk ich studiów", powiedział Booty.

"Trzymam się z daleka od określeń typu pojedynków z Sony, a zamiast tego myślę, że to do nas należy skupienie się na trzech rzeczach. Przede wszystkim, musimy spełnić obietnice, które daliśmy. Więc jeśli mówimy, że gra zadebiutuje w konkretnym czasie, musimy to zrobić, musimy lepiej sobie z radzić z wykonawstwem".

Xbox Game Studios, jak wcześniej pisaliśmy, skupiać się będzie na tworzeniu postaci, opowieści oraz światów. Wszystkie opracowane gry mają działać na wielu generacjach, urządzeniach oraz platformach.

Trzymamy oczywiście kciuki, aby plan się powiódł. Wszak konkurencja na rynku gier jest wskazana.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?