Assassin’s Creed: Ragnarok - sporo nowych informacji; w tym potencjalna data premiery

Wszystkie doniesienia to niestety przeciek, co znaczy, że na oficjalne musimy jeszcze poczekać.

@ 13.01.2020, 12:17
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x

Assassin’s Creed: Ragnarok - sporo nowych informacji; w tym potencjalna data premiery

Kolejna odsłona serii Assassin's Creed winna zadebiutować jeszcze w tym roku. Na tę chwilę nie znamy zbyt wielu szczegółów na jego temat, ale ciągle pojawiające się w sieci przecieki dają nam wgląd w to, czego mniej więcej możemy się spodziewać.

Tegoroczna część cyklu Assassin’s Creed zatytułowana będzie prawdopodobnie Ragnarok. Z dotychczasowych wycieków wynika, że jego jej akcja przeniesie nas do czasów Wikingów, a jako że wiele źródeł tę plotkę potwierdziło, można założyć, że jest zgodna z prawdą. Najnowsze rewelacje docierają do nas za sprawą 4chan (za Reddit).

Z przecieku wynika, że Assassin’s Creed: Ragnarok zapowiedziane zostanie podczas imprezy, na której ujawniona zostanie konsola PlayStation 5. Do wydarzenia ma dojść w lutym 2020 roku, czyli niebawem. Głównym bohaterem przedsięwzięcia będzie postać zwana Jora - swoisty lider (lub liderka) niewielkiej, 4-osobowej grupy podróżników.

Ze względu na powyższe, otrzymamy najprawdopodobniej tryb współpracy, do którego będzie się dało swobodnie dołączać. Niezależnie od tego, czy zagramy sami czy z grupą znajomych, przeniesiemy się do roku 845 naszej ery. Nie wiemy niestety czy wydarzenia w jakikolwiek łączyć będą się z tym, co do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć.

Assassin’s Creed: Ragnarok, co nie powinno być zaskoczeniem, będzie tytułem multiplatformowym, a zatem zagramy w nie zarówno na sprzęcie obecnej, jak i następnej generacji. Twórcy duży nacisk położyć mają na elementy RPG, skradanie się eksplorację itd. Aspekty RPG mają być jeszcze mocniej nakreślone niż dotychczas.

Do wyboru będziemy mieć kilka różnych klas postaci, a w zależności od tego, na co się zdecydujemy, będziemy dysponować różnymi drzewkami umiejętności. Progresja ma przebiegać w sposób całkowicie odmienny od tego, co do tej pory widzieliśmy.

Zmiany dostrzeżemy też w systemie pojedynkowania się. Przede wszystkim w ręce graczy oddanych zostanie więcej rodzajów broni, a każda ze specjalnymi umiejętnościami. Żeby było ciekawiej, do wyposażenia dokładać będziemy runy, nadające mu nowe możliwości. Broń będzie ulegać degradacji, co zachęci nas do dokładniejszego nią zarządzania.

Nowa broń i umiejętności to nie jedyne zmiany w systemie walki. Z przecieku wynika, że gra będzie trudniejsza i bardziej wymagająca. Co istotne, ma to być związane z algorytmami sztucznej inteligencji, a nie tym, że oponenci otrzymają więcej punktów życia lub skrócony zostanie czas, jakim będziemy dysponować parrując ciosy.

Jeśli chodzi o skradanie się., ono również ma być lepiej przygotowane. Istotną rolę odgrywać będzie ponownie ukryte ostrze, z którego chętnie korzystają fani cyklu. Zostanie ono podrasowane, co sprawi, że likwidowanie oponentów będzie bardziej satysfakcjonujące niż dotychczas. Pomoże w tym dodatkowy zestaw animacji oraz opcji ukrywania się.

W Assassin’s Creed: Ragnarok znajdziemy system reputacji. Specjalne punkty będziemy gromadzić w granicach kilku królestw, a wpływ na reputację będzie miało wykonywanie misji, ubiór, przestępstwa itd. Niektóre misje będą dostępne tylko wtedy, gdy będziemy dysponować określonym poziomem reputacji danego królestwa.

Królestwa nie będą jedynie tłem dla głównego wątku fabularnego. Podczas zabawy uczestniczyć będziemy w sporych bitwach. Zwaśnione królestwa mogą do nich dołączać, wystawiając  naprawdę imponujące liczebnie armie. Bitwy tego typu możemy wykorzystać do własnych celów, jeśli oczywiście odpowiednio podejdziemy do tematu.

Mapa Assassin’s Creed: Ragnarok ma być ogromna. Z przecieku dowiadujemy się, że obejmie całą północną Europę, a twórcy przygotowali na jej potrzeby sporo głównych miast, jak: York, Kijów, Londyn, Paryż itd. Co ważne, każde miejsce, miasto i królestwo ma być unikatowe. Po obszarach poruszamy się zarówno na piechotę, jak i z pomocą, np. konia.

Jako że mamy do czynienia z plotkami, warto się jeszcze wstrzymać z ewentualnym entuzjazmem. Jak tylko w sieci pojawią się oficjalne informacje, nie omieszkamy Was powiadomić. Premiera Assassin’s Creed: Ragnarok ma się odbyć podobno we wrześniu, a grać będziemy na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksie z serii X.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?