Premiera serialu Wiedźmin na Netflix - już dostępny!

Do obejrzenia wszystkie osiem odcinków pierwszego sezonu

@ 20.12.2019, 09:00
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, switch, ps4, xbox one

Premiera serialu Wiedźmin na Netflix - już dostępny!

Na łamach platformy Netflix udostępniono już wszystkie osiem odcinków wyczekiwanego przez graczy na całym świecie serialu The Witcher. Jeśli macie dziś wolne, możecie już teraz zabrać się za oglądanie! Jeśli nie, to warto - miejmy nadzieję - wolne sobie załatwić!

Serial The Witcher, czy jak kto woli Wiedźmin, przedstawia nam losy tytułowego Geralta z Rivii. Fabuła czerpie głównie z pierwszych opowiadań Andrzeja Sapkowskiego i to na nich opierali się twórcy - nie czerpiąc inspiracji z gier wyprodukowanych przez studio CD Projekt RED.

Serial jest dostępny z napisami i polskim dubbingiem. Głos pod Geralta podłożył aktor Michał Żebrowski, który już wcześniej wcielał się w rolę Wiedźmina w polskim serialu i filmie.

Jeśli chodzi o nazwy wszystkich odcinków, prezentują się one następująco:

  • Odcinek 1: Początek końca - „Potwór zabity, rzeźnik nazwany”;
  • Odcinek 2: Cztery marki - „Spojrzenie na czarodziejki początek”;
  • Odcinek 3: Zdradziecki księżyc - „Wybredny smakosz, zhańbiona rodzina”;
  • Odcinek 4: O bankietach, bękartach i pochówkach - „Prawo Niespodzianki to sposób zapłaty”;
  • Odcinek 5: Niespełnione pragnienia - „Fatalne spotkanie, okaleczony bard”;
  • Odcinek 6: Ginące gatunki - „Trwa polowanie na smoka”;
  • Odcinek 7: Przed upadkiem - „Powrót do czasu, gdy królestwo nie było spalone”;
  • Odcinek 8: Coś więcej - „To rodzina Wiedźminów, jak zwykliście ją nazywać”.

Dajcie koniecznie znać o Waszych wrażeniach z seansu. Jesteśmy bardzo ciekawi opinii.


Sprawdź także:
Wiedźmin

Wiedźmin

Premiera: 25 października 2007
PC

Wiedźmin to pierwsze, naprawdę rozbudowane RPG zbudowane w całości w Kraju nad Wisłą. Produkcja oferuje nie tylko wciągający wątek fabularny, ale także świetną mechanikę ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosluki505   @   01:21, 21.12.2019
Oglądnąłem na razie 4 odcinki i powiem wam że serial naprawdę daje radę.
1 kudosshuwar   @   08:14, 21.12.2019
Ja miałem się wczoraj za Wieśka zabrać, ale... zasiedziałem się przy robocie, może dzisiaj będzie lepiej, bo pokładam spore nadzieje w serialu.
1 kudospetrucci109   @   12:25, 22.12.2019
Póki co jestem po 4 odcinkach i przyznam szczerze, że miło się rozczarowałem. Serial na prawdę dobrze się ogląda. Jest zrobiony w fajny sposób. Oczywiście nie ma tu totalnie tego co znamy z książki, czy Wiedźmina CD Projektu, czyli nie ma totalnie tej aury słowiańskości, tak charakterystycznej dla Wieśka ale mimo tego nie przeszkadza to tak strasznie jak myślałem, że będzie. Niektóre postaci wyobrażałem sobie totalnie inaczej - no ale to już zupełnie indywidualna kwestia - np. zupełnie nie pasuje mi Triss... Ale za to paradoksalnie zrewidowalem swoje poglądy na temat Henriego Cavilla, tak jak uważałem, że zupełnie nie pasuje do roli Geralta, tak po obejrzeniu tych kilku odcinków muszę przyznać, że sprawdza się w tej roli na prawdę dobrze,a jego drewniany styl gry pasuje do charakteru Białego Wilka.
Wkurza też poprawność polityczna i na siłę obsadzeni aktorzy roznego pochodzenia etnicznego, którzy nijak tu specjalnie nie pasują ale są bo tak wypada.
Generalnie nie jest idealnie ale ogląda się to dobrze i jest znacznie lepiej niż myślałem, że będzie
1 kudoshunter   @   13:38, 22.12.2019
Cytat: petrucci109
miło się rozczarowałem

A nie zaskoczyłem?
1 kudospetrucci109   @   15:46, 22.12.2019
Cytat: hunter
Cytat: petrucci109
miło się rozczarowałem

A nie zaskoczyłem?
Tak. Racja. Zaskoczyłem 😉
1 kudosfebra1976   @   02:56, 24.12.2019
Chmm. Postanowiłem porzucić dalsze oglądanie serialu, niestety.
Bieda tego filmu spowodowała u mnie odruch wymiotny, nie dotrwałem nawet do końca odcinka o złotym smoku. Przedstawienie krasnoludów jako zwykłych karzełków była już przegięciem, drętwa gra aktorska jak z reklamy lizaków na kaszel dla dzieci, oraz totalne odejście od tego co zawarte było w prozie Sapkowskiego zabiło ten serial w moich oczach. Nie oczekiwałem że będzie kropka w kropkę to samo co w książkach, liczyłem na rozwinięcie fabuły. Parafrazując mości Huntera (z innego tematu) ''im dalej w las, tym więcej drzew''. Tyle że każde bardziej spróchniałe, a ściółka papierzakami upstrzona. Trzeba bardziej uważać niż na miejskim skwerku w pobliżu dużego osiedla, każdy krok może spowodować przymus czyszczenia obuwia.
Królowa Cintry jako przyciężkawa intelektualnie Walkiria, królowie jak z niemieckich bajek, koniecznie w wielkich koronach i czerwonym płaszczu.
Walka Geralta z strzygą, jakie to było słabe. Ech! Wolę już swoją wyobraźnię podczas lektury książki, niż te netflixowe bajania. Tfu!
Dodaj Odpowiedź