Kalypso uformowało nowe studio, które przygotuje kontynuację serii Commandos dla PS5, PC i Project Scarlett

Kalypso założyło nowy zespół do zrobienia kontynuacji serii Commandos na PlayStation 5, Project Scarlett i PC

@ 11.12.2019, 17:15
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc

Kalypso uformowało nowe studio, które przygotuje kontynuację serii Commandos dla PS5, PC i Project Scarlett

W ubiegłym roku Kalypso Media nabyło prawa do marek Commandos i Praetorians od Pyro Studios. W tym czasie wydawca zasugerował, że serie otrzymają zarówno remastery, jak i kontynuacje. Na początku tego roku oficjalnie zaprezentowano Commandos 2 HD Remaster i Praetorians HD Remaster, dzięki czemu druga część komandosów trafi na PC, PlayStation 4 i Xbox One w dniu 24 stycznia.

Gdyby to nie wystarczyło fanom Commandos, Kalypso Media ujawniło, że obecnie jest przygotowywana nowa część tejże sagi, a zadebiutuje ona na PC i platformach nowej generacji.

Gra jest jeszcze nieznana, a szczegóły na jej temat nie istnieją, ale wiemy, że Kalypso Media otworzyło nowe wewnętrzne studio do pracy nad nią. Raczkujący zespół programistów nadal nie ma nazwy, choć strona internetowa wydawcy nazywa go obecnie Kalypso Studio Frankfurt. Mimo że rekrutuje się wielu starszych pracowników, firma znalazła dyrektora studia, a zostanie nim Jürgen Reußwig.

Wcześniej pracował jako dyrektor zarządzający w Citadels i na chwilę obecną powiedział o swojej pracy tyle:

"W nowej firmie będziemy chcieli opracować naprawdę godnego następcę Commandos, zaprojektowanego zarówno na komputery PC, jak i konsole, wydanego jednocześnie na całym świecie. Na poziomie osobistym nie mogłem być bardziej dumny z pracy nad prawdziwą ikoną gier strategicznych i nie mogę się doczekać, aby otrzymywać aplikacje od nowych i doświadczonych programistów, którzy podzielają naszą pasję do serii ”.

Na razie potwierdzono bardzo niewiele. Cieszy jednak fakt, że marka znana głównie z przeszłości zostanie najpierw odświeżona, aby później otrzymała pełnoprawną kontynuację. Należy kibicować twórcom i liczyć na trochę nowinek w niedalekiej przyszłości.


Sprawdź także:
Commandos 2: Ludzie odwagi

Commandos 2: Ludzie odwagi

Premiera: 21 września 2001
PC

Commandos 2 to kontynuacja pierwszej części z cyklu, która zagościła na rynku w 1998 roku. Podobnie jak w poprzedniku, tak i tu akcja rozgrywa się podczas II Wojny Świato...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?