Hideo Kojima może jeszcze stworzyć Silent Hill w porozumieniu z Konami?

Silent Hills może powstać z grobu, albo Hideo Kojima stworzy nową markę w tych klimatach.

@ 11.12.2019, 16:47
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
inne, ps4, xbox one

Hideo Kojima może jeszcze stworzyć Silent Hill w porozumieniu z Konami?

Ponieważ rozwód Hideo KojimyKonami był dość brzydki, fani twórcy stracili nadzieję na to, że kiedykolwiek będzie miał jeszcze szansę pracować nad marką Silent Hill. Jednak nowa plotka głosi, że Kojima rozmawia z Konami, aby to zrobić, i pracuje nad nową grą z serii.

Doniesienia medialne pochodzą z Reddita, a dokładniej od użytkownika Sarkzt0001. Informator Reddit ponoć jest sprawdzony przez właścicieli forum i mógł mieć kontakt z kimś, kto uczestniczył w rozmowach z Konami. Japończyk pod koniec prac nad Death Stranding kontaktował się ze swoim byłym pracodawcą, czy byłaby szansa pracy nad czymś w ramach serii Silent Hill.

Jakby tego było mało, ponoć umowa jest już zawarta. Firma Konami odda swoje kultowe IP, aby Kojima Productions mogło zająć się przygotowaniem tytułu. To sam Hideo Kojima, wraz z nieujawnioną firmą trzecią, będzie finansować projekt, zaś Konami ma tylko wpływ na to, który z aktorów wcieli się w głównego bohatera. Wiadomo na pewno, iż nie będzie to już Norman Reedus, aczkolwiek twórca ma sięgnąć ponownie po znane twarze Hollywood.

Według autora przecieku, współpraca między Kojima Productions i Konami w tej nowej grze Silent Hill jest powodem, dla którego Ken-Ichiro Imaizumi niedawno opuścił studio. Imaizumi „sprzeciwiał się” kolaboracji z byłym pracodawcą. Jednak Kojima podobno chce zakończyć swoją wizję Silent Hills, ponieważ uważa, że ​​„jego fani na to zasługują”.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   19:55, 11.12.2019
To brzmi wręcz absurdalnie, że konami po tej całej akcji przeciwko Kojimie byłoby skłonne oddać markę Silent Hill w jego ręce i zadowoliłoby się wyborem postaci głównego bohatera Konsternacja Jednak w to, że Hideo chciałby zrobić horror podobny do P.T. i kontynuować swoją wizję nie wątpię.