Xbox Scarlett będzie dysponować 12 teraflopami mocy?

Dzięki takiej wydajności, mielibyśmy najpewniej spory skok jakościowy gier.

@ 10.12.2019, 13:14
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne, xbox one

Xbox Scarlett będzie dysponować 12 teraflopami mocy?

Wciąż nie mamy konkretnej specyfikacji technicznej nowego Xboksa, kodowo zwanego Scarlett, ale z najnowszych doniesień wynika, że będzie to naprawdę solidna maszyna. Dwukrotnie szybsza od obecnie najpotężniejszej konsoli, Xboksa One X.

Z najnowszych doniesień wynika, że Xbox Scarlett, korzystający z procesora AMD Zen 2 oraz pamięci GDDR6, oferował będzie co najmniej 12 teraflopów mocy obliczeniowej. Wydajna jednostka centralna ma pracować z wykorzystaniem aż 13 GB pamięci RAM, co znaczy, że na pokładzie będzie najprawdopodobniej co najmniej 16 GB (3 GB dla OSa).

Nowe doniesienia trafiają do nas za sprawą ekipy Windows Central, powołującej się na kilka różnych oraz - oczywiście - anonimowych źródeł. Te same źródła twierdzą, że Microsoft przygotowuje dwie konsole: potężniejszą (Scarlett) i słabszą (Lockhart), aczkolwiek kosztującą sporo mniej.

Biorąc pod uwagę skok wydajności poprzednich konsol oraz to, że były krytykowane za stosunkowo niewielką rewolucyjność, jest spora szansa, że tym razem Microsoft chce uniknąć podobnych komentarzy. Gigant z Redmond wielokrotnie zapowiadał też, że chce zbudować najszybszą konsolę next-genową, a 12 teraflopów powinno w tym pomóc.

Z innych informacji na temat Xboksa Scarlett, wiemy, że sprzęt wykorzystuje technologię NVMe SSD. Odpowiadać będzie ona za szybkie i płynne wczytywanie danych, co powinno pozytywnie wpłynąć na ogólną wydajność działania konsoli oraz gier.

W tym momencie nie wiemy niestety kiedy dojdzie do oficjalnej prezentacji kolejnego Xboksa, ale jak tylko pojawią się nowe detale w temacie, nie omieszkamy Was powiadomić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?