Obcy Izolacja wygląda lepiej na Nintendo Switch, niż PlayStation 4 i Xbox One

Wszystko za sprawą nowych rozwiązań technologicznych.

@ 05.12.2019, 13:55
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
switch, ps4, xbox one

Obcy Izolacja wygląda lepiej na Nintendo Switch, niż PlayStation 4 i Xbox One

Ciekawy test przygotowała ekipa Digital Foundy. Pod lupę wzięto grę Obcy Izolacja, której port właśnie debiutuje na Nintendo Switch. Gra wygląda lepiej, niż w wersji na konsole PS4 / XOne.

Obcy Izolacja na Switchu działa ze zmienną rozdzielczością, zależnie od scenek. W trybie "stacjonarnym" Switch wyświetla grę na ekranie telewizora w 1080p, choć zdarzają się spadki do 1026p, 900p, 882p, a bardzo sporadycznie nawet do 756p. W trybie "przenośnym" Switch wyświetla grę na swoim ekraniku z rozdzielczości 720p, ze spadkami do 504p. 

W przypadku PlayStation 4 i Xbox One, obie konsole radziły sobie z pokazywaniem obrazu w 1080p. Pomimo tego, port na Switcha został wyraźnie usprawniony - poprawiono oświetlenie i pojedyncze detale otoczenia. Nie zabrakło też wsparcia dla przestrzennego dźwięku, tak ważnego w przypadku tej gry - najlepiej grać na słuchawkach. Największą robotę robi jednak nowo technika wygładzania krawędzi, która znacząco upiększa grę. Jak twierdzi redakcja Digital Foundry, nawet pomimo spadków rozdzielczości, Obcy Izolacja wygląda lepiej, niż wersja na mocniejsze konsole. 

Gra Obcy Izolacja od dziś dostępna jest na Nintendo Switch.


Sprawdź także:
Obcy: Izolacja

Obcy: Izolacja

Premiera: 07 października 2014
PC, PS3, PS4, XBOX 360, XBOX ONE, SWITCH

Alien: Isolation to kolejny projekt studia Creative Assembly znanego głównie za sprawą świetnych gier strategicznych, a konkretniej serii Total War. Tym razem deweloper w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?