Sony usuwa reklamę swoich gier po tym, jak pojawiają się oskarżenia o plagiat

Oskarżenia nie dotyczą oczywiście samych gier, ale animacji je promującej.

@ 05.12.2019, 13:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4

Sony usuwa reklamę swoich gier po tym, jak pojawiają się oskarżenia o plagiat

Sony zaliczyło wpadkę. W sieci pojawił się materiał filmowy, promujący tytuły dostępne na PlayStation 4, ale szybko okazało się, że twórcy wideo bardzo mocno inspirowali się różnymi słynnymi animacjami.

Reklama zawiera materiały promujące w sumie 16 gier - w ich przypadku nie ma mowy o plagiacie. Pomiędzy poszczególnymi klipami z gier są natomiast wstawki mocno przypominające wiele słynnych animacji, na co Japończycy nie mogli sobie pozwolić.

Doniesienia o plagiacie pojawiły się na Twitterze i na nim też możecie obejrzeć porównanie. Poniżej znajdziecie również oryginalną reklamówkę, którą oczywiście błyskawicznie usunięto z portalu YouTube, gdy tylko pojawiły się oskarżenia o plagiat.

Co ciekawe, dyrektorem animacji jest Kevin Bao, którego wcześniej już oskarżano o plagiat. Nie wiemy niestety jak skończyła się tamta sprawa, ale obecna na pewno nie przysporzy mu kolejnych zleceń, szczególnie jeśli chodzi o firmę Sony.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?