A Plague Tale 2 w 2022 roku? Wszystko na to wskazuje!

Plotki francuskiego serwisu na temat A Plague Tale 2 potwierdził dyrektor operacyjny firmy Focus Home Interactive - druga część przygód Amicii i Huga zadebiutować ma w 2022 roku.

@ 04.12.2019, 15:22
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, ps4, xbox one

A Plague Tale 2 w 2022 roku? Wszystko na to wskazuje!

Gwiazda francuskiego studio Asobo rozbłysnęła na nowo po wypuszczeniu na rynek jednej z ciekawszych przygodowych gier akcji ostatnich lat - A Plague Tale: Innocence. Wcześniej deweloperzy opracowali m.in. intrygującą, lecz niedocenioną, wyścigówkę, Fuel. W każdym razie A Plague Tale, które ukazało się w maju tego roku, najprawdopodobniej w 2022 roku dostanie drugą część!

Tytuł Asobo Studio, co prawda, okazał się zamkniętą opowieścią, którą ciepło przyjęli nie tylko gracze, lecz również recenzenci (nasza recenzja A Plague Tale opływa w zachwytach!). Niemniej jednak francuski serwis XboxSquad dotarł do kogoś z zarządu wydawcy gry, firmy Focus Home Interactive i za pośrednictwem tego informatora ogłosił, że A Plague Tale 2 w rzeczywistości powstaje, zaś jego premiera została zaplanowana na 2022 rok. Zapowiedzi zaś powinniśmy się doczekać w nadchodzącym 2020.

Co ciekawe, kłóci się to nieco z przedstawioną kilka miesięcy temu narracją z samego Asobo. Sebastien Renard, człowiek odpowiedzialny za zaprojektowanie sposobu na opowiedzenie historii w A Plague Tale, stwierdził wówczas, że historia rodzeństwa Amicii i Huga "to jednorazowe doświadczenie oparte na narracji", co niejako przecinało spekulacje na temat potencjalnej "dwójki". Rzeczona redakcja jednak twierdzi, że uzyskała potwierdzenie dla wiadomości dotyczących zamówienia przez wydawcę drugiej odsłony serii. Ponoć wypowiedział się sam dyrektor operacyjny w Focus Home Interactive i "nie kryjąc zaskoczenia potwierdził zaprezentowane doniesienia".


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?