Świat Cyberpunk 2077 zmieni się w zależności od pory dnia

Z ostatniej sesji pytań i odpowiedzi mamy kilka nowych informacji na temat gry Cyberpunk 2077.

@ 28.11.2019, 11:04
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one

Świat Cyberpunk 2077 zmieni się w zależności od pory dnia

W ramach sesji pytań i odpowiedzi na Reddit, którą zorganizowano z zespołem CD Projekt Red, ujawniono więcej szczegółów na temat nadchodzącego Cyberpunk 2077.

W bardziej szczegółowych wypowiedziach dotyczących samej gry, twórcy opisują w jaki sposób CD Projekt Red zamierza stworzyć niezwykle głęboką produkcję. Obejmuje to między innymi cykl dnia i nocy, który ma „organiczny” wpływ na rozgrywkę.

"Podczas misji niektóre miejsca mogą być mniej lub bardziej strzeżone w zależności od pory dnia lub w nocy, możesz znaleźć strażników, którzy już śpią, co ułatwi ci wkradnięcie się. Niektóre sceny fabularne mogą się również zmieniać w zależności od pory dnia, w której się rozgrywają".

System przestępczości jest również organiczny, co pasuje do obskurnej scenerii Night City.

"Policja nie będzie interweniować, gdy zobaczy, że popełniasz mniejsze przestępstwa, na przykład pobicie przypadkowego kolesia na ulicy, ponieważ traktują to jako codzienne wydarzenie w Night City, ale jeśli widzą, że popełniasz bardziej ekstremalne przestępstwa, jak wyciąganie broni i strzelanie do osób postronnych lub przejeżdżanie ich samochodem, absolutnie spróbują Cię schwytać i skopać Ci tyłek".

Opowieść CD Projekt RED zapowiada się zatem całkiem okazale. Twórcy nie odkrywają niezbadanych dotąd lądów swoimi rozwiązaniami, bowiem były one stosowane już w innych grach tego typu, ale miejmy nadzieję, że je rozbudują.

Cyberpunk 2077 pojawi się na PlayStation 4, Xbox One i PC 16 kwietnia 2020 roku.


Sprawdź także:
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Premiera: 19 listopada 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?