Diablo 4 - podstawka będzie tylko 'wstępem do historii'. Szykujcie się na liczne dodatki

Blizzard chce przez długi okres wspierać grę rozszerzeniami.

@ 27.11.2019, 15:49
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Diablo 4 - podstawka będzie tylko 'wstępem do historii'. Szykujcie się na liczne dodatki

Studio Blizzard zakłada długie wsparcie dla Diablo 4, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Diablo 3. Tym razem gra otrzyma jednak większą liczbę - najwyraźniej płatnych - rozszerzeń.

W przypadku Diablo 3 otrzymaliśmy jedynie jeden duży dodatek, Reaper of Souls. Gra była jednak bardzo często aktualizowana o nową zawartość - za darmo. Nie zawsze były to jednak satysfakcjonujące nowinki.

Przy Diablo 4 studio Blizzard najwyraźniej stawia jednak na inną strategię. Sądząc po pierwszych wypowiedziach deweloperów, gra będzie rozwijana latami i co jakiś czas będziemy otrzymywać nowe treści - najpewniej płatne.

"Diablo 4 jest jak pierwszy rozdział książki. Chcemy opowiadać wielką historię, i chcemy to robić przez długi czas. Na razie pokazaliśmy tylko wstęp, z Lilith jako główną postacią, ale mamy świadomość, jak wielu wspaniałych bohaterów z przeszłości możemy tu jeszcze wprowadzić. Nie zabraknie także miejsca dla postaci, jakich jeszcze nie znacie." - wyjaśnia John Mueller, projektant gry.

W Diablo 4 zaczniemy przygodę z zaledwie trójką bohaterów - do wyboru będzie barbarzyńca, czarodziejka oraz druid. Sporo wskazuje jednak na to, że kolejnych bohaterów otrzymamy następnych, wydawanych po sobie rozszerzeniach - które przyniosą też świeżą fabułę i przeciwników. 


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosnovy13   @   23:23, 27.11.2019
Diablo 1 miał 1 dodatek, Diablo 2 miał 1 dodatek, Diablo 3 miał 1 dodatek plus mniejszy dodatek z nekromantą. Teraz ma być więcej plus dłuższe wsparcie. Podobnie jak w Path of Exal ale jest spora różnica: D4 będzie płatne i to nie małe pieniądze a w Path nie. Blizzard musi mocno się postarać by konkurować. Dobrze że jest ten Path to Blizzard nie "spoczął na laurach"