Diablo 4 - podstawka będzie tylko 'wstępem do historii'. Szykujcie się na liczne dodatki

Blizzard chce przez długi okres wspierać grę rozszerzeniami.

@ 27.11.2019, 15:49
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Studio Blizzard zakłada długie wsparcie dla Diablo 4, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Diablo 3. Tym razem gra otrzyma jednak większą liczbę - najwyraźniej płatnych - rozszerzeń.

W przypadku Diablo 3 otrzymaliśmy jedynie jeden duży dodatek, Reaper of Souls. Gra była jednak bardzo często aktualizowana o nową zawartość - za darmo. Nie zawsze były to jednak satysfakcjonujące nowinki.

Przy Diablo 4 studio Blizzard najwyraźniej stawia jednak na inną strategię. Sądząc po pierwszych wypowiedziach deweloperów, gra będzie rozwijana latami i co jakiś czas będziemy otrzymywać nowe treści - najpewniej płatne.

"Diablo 4 jest jak pierwszy rozdział książki. Chcemy opowiadać wielką historię, i chcemy to robić przez długi czas. Na razie pokazaliśmy tylko wstęp, z Lilith jako główną postacią, ale mamy świadomość, jak wielu wspaniałych bohaterów z przeszłości możemy tu jeszcze wprowadzić. Nie zabraknie także miejsca dla postaci, jakich jeszcze nie znacie." - wyjaśnia John Mueller, projektant gry.

W Diablo 4 zaczniemy przygodę z zaledwie trójką bohaterów - do wyboru będzie barbarzyńca, czarodziejka oraz druid. Sporo wskazuje jednak na to, że kolejnych bohaterów otrzymamy następnych, wydawanych po sobie rozszerzeniach - które przyniosą też świeżą fabułę i przeciwników. 


Sprawdź także:

Diablo IV

Premiera: 2020
PC, PS4, XBOX ONE

Diablo IV to kolejna odsłona popularnej serii gier hack'n'slash od studia Blizzard Entertainment.Akcja gry ma miejsce wiele lat po wydarzeniach, jakie zwieńczyły fabułę D...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosnovy13   @   23:23, 27.11.2019
Diablo 1 miał 1 dodatek, Diablo 2 miał 1 dodatek, Diablo 3 miał 1 dodatek plus mniejszy dodatek z nekromantą. Teraz ma być więcej plus dłuższe wsparcie. Podobnie jak w Path of Exal ale jest spora różnica: D4 będzie płatne i to nie małe pieniądze a w Path nie. Blizzard musi mocno się postarać by konkurować. Dobrze że jest ten Path to Blizzard nie "spoczął na laurach"