Phil Spencer chciałby więcej ekskluzywnych gier RPG na Xbox Scarlett

Nowa konsola Microsoftu może otrzymać większą ilość gier ekskluzywnych z gatunku RPG.

@ 19.11.2019, 11:57
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, xbox one

Phil Spencer chciałby więcej ekskluzywnych gier RPG na Xbox Scarlett

Poprzez proces nabywania wielu studiów z branży gier w ciągu ostatniego roku lub dwóch, jest oczywiste, że Microsoft ma w tej chwili sporo nowych produkcji. Teraz, w nowym wywiadzie, szef Xboksa, Phil Spencer, ujawnił jakiego rodzaju projekty chciałby stworzyć w nadchodzących latach.

Rozmawiając z redakcją Xbox On Spencer powiedział, że ​​Xbox powinien w przyszłości bardziej skupić się na grach RPG. Zwrócił również uwagę na wcześniejsze tytuły z tego gatunku, które były istotne dla konsol Microsoftu, mówiąc:

"Z wielkim sentymentem wspominam prace nad Mass Effect 1, ale również, Jade Empire, Fable - pamiętam, że naprawdę postawiliśmy na RPG jako coś, co było ważne", powiedział Spencer, po czym kontynuował: "Fajnie jest, gdy wyjdą The Outer Worlds i Wasteland. Myślę, że RPG to gatunek, na którym celowo się skupiliśmy i chcemy robić więcej".

Spencer swoją wypowiedź może poprzeć niedawnymi posunięciami Microsoftu. W ciągu ostatniego roku gigant z Redmond przejął m.in. inXile oraz Obsidian, czyli dwa uznane studia robiące RPG. W połączeniu z faktem, że plotki o grze Fable 4 trwają od lat, wydaje się, że Xbox Game Studios będzie miało solidne zestawienie tytułów z tego gatunku w przyszłości.


Sprawdź także:
Fable III

Fable III

Premiera: 26 października 2010
XBOX 360, PC

Fable III to kolejna część znakomitej serii RPG stworzonej przez studio Lionhead. Akcja gry dzieje się 50 lat po wydarzeniach z części drugiej. Naszym bohaterem będzie sy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   14:13, 19.11.2019
Ta, a ja chciałbym ferrari laferrari... Jedyna ich gra dobra na wyłączność sytemu Windows to był Fable (chodzi o RPG) i to ten pierwszy.