Zapomnijcie o remasterze Diablo II, Blizzard nie ma tego w planach

Mimo wcześniejszych plotek, remaster Diablo II niemal na pewno nie powstanie.

@ 18.11.2019, 16:01
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc

Zapomnijcie o remasterze Diablo II, Blizzard nie ma tego w planach

Remaster Diablo 2 to niedoszła pieśń przyszłości, ponieważ wiele kodu źródłowego gry i zasobów zostało uszkodzonych i utraconych na zawsze (donosi  GameSpot).

Na ExileCon 2019 twórcy Diablo IV, Max Schaefer, Erich Schaefer i David Brevik, powiedzieli, że nadszedł moment, w którym należy uściślić sprawę powrotu Diablo 2. Okazuje się, że cała kopia zapasowa kodu źródłowego gry i zasoby zostały usunięte. „Nie tylko nasz kod, ale wszystkie nasze zasoby. Nieodwołalnie. - powiedział Max Schaefer.

„Mieliśmy mieć kopię zapasową, ale ją zaniedbaliśmy. Spędziliśmy dzień lub dwa w czystej panice ale nic się nie dało zrobić.”- przypomniał sobie Erich Schaefer i szczerze mówiąc, kończy to wszelkie marzenia o odświeżonej wersji drugiej części serii.

Nieszczęśliwe zakończenie nieprawdaż? Erich ubolewał, że zespół „stracił całą historię” gry. „Bardzo trudno byłoby Blizzardowi zrobić remaster Diablo 2, ponieważ wszystkie zasoby, których użyliśmy, zniknęły. Musieliby zrobić je od zera - stwierdził. Wymagałoby to dużo czasu, pieniędzy i siły roboczej, które Blizzard obecnie poświęca Diablo 4.

Możliwość odnowienia drugiej części cyklu pojawiła się przed rozpoczęciem BlizzConu 2019, gdzie jednak ogłoszono długo oczekiwaną grę Diablo 4. To wszystko oznacza, że Diablo II Remastered (jak zwał tak zwał) jest niezwykle mało prawdopodobne, jednak kontynuacja ma powrócić do „mrocznych korzeni” marki, które zadowolą tych, którzy tęsknią za klasycznym szlajaniem się po lochach.

Odświeżonej wersji doczeka się jednak inna gra od Blizzard, a mianowicie kultowy WarCraft III. Wyczekiwane WarCraft III Reforged zadebiutuje w grudniu tego roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoslogan23   @   23:58, 18.11.2019
Tak tak, A ja jestem świętym mikołajem, Naprawdę to chcą nachapać się kasy z mmo, Bo za jakiś czas będzie po Diablo.