Age of Empires IV - pierwszy gameplay

Podczas niedawno zakończonego wydarzenia X019 pokazano pierwszy gameplay z Age of Empires IV - kontynuacji kultowej serii gier RTS.

@ 16.11.2019, 09:49
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc

Age of Empires IV - pierwszy gameplay

Doniesienia sprzed imprezy X019 zorganizowanej przez Microsoft okazały się prawdą i Age of Empires IV ostatecznie pojawiło się na wielkim ekranie. Co prawda z nieco mniejszą zawartością, ale wyraźnie dano do zrozumienia, że prace nad kontynuacją wydanej w 2005 roku "trójki" się nie zatrzymały. Dostaliśmy pierwsze, krótkie co prawda, wyrywki z gameplayu!

Age of Empires IV oficjalnie zostało zapowiedziane (pomijając "ogłoszenie" gry w 2008) w trakcie targów gamescom w 2017 roku. Od tego czasu jednak autorzy, studio Relic Entertainment (twórcy znakomitych RTS-ów spod marki Warhammer m.in Warhammer 40 000: Dawn of War), milczeli. Dopiero impreza X019 w Londynie przyniosła pierwsze efekty prac tego dewelopera w postaci krótkiego zwiastuna złożonego z fragmentów z rozgrywki!

Gameplay Age of Empires IV pozwala wysnuć domysły, iż tytuł prezentuje się nieco "settlersowo" - nie sposób nie zauważyć podobnej, nieco "miękkiej", kolorystyki oraz modeli otoczenia. Produkcja Relic skrywa jednak zdecydowanie za dużo swojej mechaniki, by na razie porównywać ją do innych gier z tego gatunku. Twórcy zdradzili ostatnio, że akcja "czwórki" zacznie się nieco wcześniej od średniowiecza Age of Empires II, skończy się zaś później, przed renesansem.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?