Age of Empires IV - pierwszy gameplay

Podczas niedawno zakończonego wydarzenia X019 pokazano pierwszy gameplay z Age of Empires IV - kontynuacji kultowej serii gier RTS.

@ 16.11.2019, 09:49
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc

Age of Empires IV - pierwszy gameplay

Doniesienia sprzed imprezy X019 zorganizowanej przez Microsoft okazały się prawdą i Age of Empires IV ostatecznie pojawiło się na wielkim ekranie. Co prawda z nieco mniejszą zawartością, ale wyraźnie dano do zrozumienia, że prace nad kontynuacją wydanej w 2005 roku "trójki" się nie zatrzymały. Dostaliśmy pierwsze, krótkie co prawda, wyrywki z gameplayu!

Age of Empires IV oficjalnie zostało zapowiedziane (pomijając "ogłoszenie" gry w 2008) w trakcie targów gamescom w 2017 roku. Od tego czasu jednak autorzy, studio Relic Entertainment (twórcy znakomitych RTS-ów spod marki Warhammer m.in Warhammer 40 000: Dawn of War), milczeli. Dopiero impreza X019 w Londynie przyniosła pierwsze efekty prac tego dewelopera w postaci krótkiego zwiastuna złożonego z fragmentów z rozgrywki!

Gameplay Age of Empires IV pozwala wysnuć domysły, iż tytuł prezentuje się nieco "settlersowo" - nie sposób nie zauważyć podobnej, nieco "miękkiej", kolorystyki oraz modeli otoczenia. Produkcja Relic skrywa jednak zdecydowanie za dużo swojej mechaniki, by na razie porównywać ją do innych gier z tego gatunku. Twórcy zdradzili ostatnio, że akcja "czwórki" zacznie się nieco wcześniej od średniowiecza Age of Empires II, skończy się zaś później, przed renesansem.


Sprawdź także:
Age of Empires IV

Age of Empires IV

Premiera: 28 października 2021
PC

Age of Empires IV to kolejna odsłona legendarnej serii RTSów sięgającej korzeniami do lat 90' ubiegłego wieku. Tym razem za projektem stoi studio Relic Entertainment, twó...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?