Akcja Age of Empires 4 zaczyna się przed, a kończy po wydarzeniach z AoE 2

Twórcy celują w szerszy zakres historyczny.

@ 15.11.2019, 17:35
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Akcja Age of Empires 4 zaczyna się przed, a kończy po wydarzeniach z AoE 2

Po latach oczekiwań, w końcu Microsoft pokazało nam fragmenty z nadchodzącego Age of Empires 4 - podczas wczorajszej imprezy XO19. Tymczasem docierają do nas kolejne wieści na temat gry.

Akcja Age of Empires 4 przeniesie nas do średniowiecza - zupełnie jak w kultowym Age of Empires 2. Twórcy nie szykują jednak identycznego projektu, w efekcie czego będą to nieco inne czasy historyczne, choć jednocześnie będą się też zazębiać.

"Wydarzenia w naszej grze toczą się w średniowieczu, ale teraz to szerszy zakres, niż w AoE II. Rozgrywkę zaczniemy nieco szybciej, niż w AoE II, a jej końcówka to będą już czasy bliskie następnej epoce historycznej, renesansowi. Nie dajemy konkretnych dat, żeby ludzie nie spekulowali zbyt wiele, nie chcemy na razie gadać o kampaniach. Chciałbym coś powiedzieć na ten temat, ale póki co nie mogę" - wyjaśnia Adam Isgreen, dyrektor kreatywny projektu.

Premiera Age of Empires 4 zaplanowana jest na przyszły rok.


Sprawdź także:
Age of Empires IV

Age of Empires IV

Premiera: 28 października 2021
PC

Age of Empires IV to kolejna odsłona legendarnej serii RTSów sięgającej korzeniami do lat 90' ubiegłego wieku. Tym razem za projektem stoi studio Relic Entertainment, twó...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?