Grounded - zapowiedziano survival od autorów The Outer Worlds, Obsidian Entertainment

W trakcie imprezy X019 studio Obsidian Entertainment, autorzy wydanego co dopiero cRPG-a The Outer Worlds, ogłosili swoje nowe dzieło - Grounded. Tytuł będzie survivalem i ukaże się na PC-tach oraz konsoli Xbox One, wraz z premierą w programie Xbox Game Preview już wiosną 2020 roku.

@ 14.11.2019, 21:47
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc, xbox one

Grounded - zapowiedziano survival od autorów The Outer Worlds, Obsidian Entertainment

Studio Obsidian Entertainment ma na swoim koncie szereg udanych produkcji - Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity, Pillars of Eternity II: Deadfire czy też wydane dosłownie przed chwilą The Outer Worlds. Wszystkie, jak się pewnie domyślacie, są cRPG-ami. Tym razem jednak producenci tych dzieł wzięli się za coś kompletnie innego - grę survivalową o tytule Grounded.

Grounded zostało ogłoszone podczas imprezy firmy Microsoft, X019. Obsidian należy do zespołu Xbox Game Studios, co nie powinno dziwić, że nastąpiło właśnie w trakcie tego wydarzenia. Nie dziwią też platformy docelowe - konsola Xbox One oraz komputery osobiste! Dzieło najpierw zadebiutuje w programie Xbox Game Preview już wiosną 2020 roku.

Czym jednak tytuł ma być? Jak wspomniałem, deweloperzy zacnych cRPG-ów postanowili odejsć na chwilę od tworzenia nieliniowych i wciągających historii na rzecz nieco (jeszcze) większej swobody. Grounded okazuje się być survivalem w niecodziennej konwencji - jak producenci sami go określili, "z odrobiną twistu". Wcielamy się bowiem w liliputa, którego głównymi przeciwnikami nie są zombie czy mordercy, a runo leśne i żyjące w nim owady - żuki, mrówki itd. Na imprezie pokazano debiutancki zwiastun z zawartymi fragmentami wprost z rozgrywki.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   14:45, 16.11.2019
Oryginalny pomysl ! Gratka dla tych ktorym przejadly sie juz fale zombie i potrzebuja czegos nowego Uśmiech