Death Stranding na PC zadebiutuje jednocześnie w Epic Games Store oraz Steam

Gra nie powinna być czasowo ekskluzywna dla Epic.

@ 08.11.2019, 18:16
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Ponieważ Death Stranding na PC wyda firma 505 Games, część graczy była zaniepokojona o debiut gry na platformie Steam. Przypomnijmy bowiem, że wydawca ten wydał grę Control z czasową ekskluzywnością dla konkurencyjnego Epic Games Store.

Zdaje się jednak, że w przypadku Death Stranding nie ma mowy o żadnych wyłącznościach. Tytuł można już pre-orderować zarówno na Steamie, jak i Epic Games Store. Hideo Kojima informował z kolei, że wersja PC zadebiutuje "latem 2020". W przypadku Steam mamy informację o dacie premiery ustawionej właśnie na "lato 2020". W przypadku Epic Games Store widnieje jedynie data "2020".

Wnioski? Gdy jakaś gra debiutowała najpierw na Epic, a dopiero później na Steam, to Valve podawało albo ogólnikową datę debiutu (czyli sam rok), albo konkretny miesiąc, zależnie od tego, jak długo gra miała być ekskluzywna dla Epic. Tutaj mamy informację jasną i klarowną, pokrywającą się ze słowami Kojimy. Czyli żadnej wyłączności być nie powinno. I bardzo dobrze.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   14:10, 09.11.2019
I prawidłowo. Pewnie Kojima miał w tym swój udział, chcąc dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Albo 505 Games wyciągnęło wnioski po premierze Control.