Deweloperzy twierdzą, że na PlayStation 5 programuje się bardzo łatwo

To najłatwiejsza do opanowania konsola ze wszystkich platform PlayStation.

@ 08.11.2019, 10:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne, ps4

Szef Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, ponownie postanowił pochwalić PlayStation 5. W jednym z wywiadów Ryan powiedział, że deweloperzy z różnych studiów twierdzą, że nowa konsola Sony jest najłatwiejszą ze wszystkich dotychczasowych, jeśli chodzi o programowanie.

"Jedna rzecz, która sprawia, że jestem szczególnie optymistyczny dotyczy deweloperów i wydawców, którzy przychodzą do nas i mówią, że z łatwością są w stanie uruchamiać swoje gry na PlayStation 5, jeszcze czegoś takiego nie doświadczyliśmy przy żadnej platformie PlayStation".

Ryan przyznał następnie, że na premierę PlayStation 5 nastąpi pełna mobilizacja trzech oddziałów Sony: Japońskiego, Europejskiego oraz Amerykańskiego. Wszystkie one skupią się na marketingu. Co ciekawe, taki sposób promocji wykorzystano wcześniej w przypadku Spider-Mana. Przyniosło to bardzo wymierne korzyści w postaci wysokiej sprzedaży.

"To oczywiście świetna gra, ale stała się ona również najlepiej sprzedającym tytułem ekskluzywnym PlayStation. To była jedna globalna kampania wykonana w niezwykły sposób, zamiast trzech różnych regionalnych kampanii, które choć najczęściej są wykonane bardzo dobrze, wymagają robienia trzykrotnie tego samego".

Co ciekawe, Sony zamierza zainwestować dodatkowe pieniądze w studia, a zakup Insomniac Games, jakiś czas temu, był jedynie początkiem. Japończycy dokładnie badają rynek i szukają potencjalnych inwestycji. Nie chcą niczego robić pod wpływem impulsu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?