Zarobki z The Division 2 poniżej oczekiwań

Kolejna gra Ubisoftu nie radzi sobie najlepiej.

@ 25.10.2019, 10:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Zarobki z The Division 2 poniżej oczekiwań

Pisaliśmy wczoraj, że Ghost Recon: Breakpoint zawiodło oczekiwania Ubisoftu. Korporacja przyznała, że zarówno odbiór projektu, jak i jego sprzedaż były poniżej prognoz, obiecując jednocześnie wyciągnięcie wniosków i poprawę w przyszłości. Niestety nie był to odosobniony przypadek.

Francuzi, komentując swoje najnowsze wyniki finansowe, ujawnili, że The Division 2 także nie radzi sobie tak dobrze, jak oczekiwano. Nie było ono w stanie "w pełni wykorzystać" swojego potencjału. Początkowo wyniki sprzedaży były znośne, ale z czasem zaczęły spadać, co przełożyło się na przychody spółki, które "ostro poszły w dół", a przez to także znalała wartość akcji.

Co to oznacza dla korporacji? W tym momencie ciężko powiedzieć, niemniej jednak jest spora szansa na to, iż graczom po prostu przejadła się formułka gier, jakie serwuje im wydawca. Od kilku lat wszystkie tytuły Ubisoftu korzystały z bardzo podobnej mechaniki rozgrywki, a różnice polegały na uniwersum, w którym toczyła się akcja. Problem ten poruszyliśmy kilka lat temu w artykule "Ubisoft - mistrzowie kopiuj-wklej?". Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Sytuację będziemy oczywiście bacznie obserwować i jak tylko dowiemy się czegoś więcej, nie omieszkamy Was powiadomić. The Division 2 jest obecnie dostępne na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   09:34, 26.10.2019
Och biedny Ubisoft, gracze nie chcą kupować już ich szybko, robionych na jedno kopyto gierek. To może trzeba zacząć się bardziej starać i nie pakować tych samych mechanik do wszystkich tytułów. No i trochę pomyśleć nad ciekawym wątkiem fabularnym i dłuższym cyklem wydawniczym poszczególnych gier.