Ghost Recon: Breakpoint zawiodło Ubisoft

Korporacja liczyła na lepsze oceny oraz wyższą sprzedaż Ghost Recon: Breakpoint.

@ 24.10.2019, 20:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Ghost Recon: Breakpoint zawiodło Ubisoft

Ghost Recon: Breakpoint zadebiutowało na początku października i niestety nie zdołało przekonać do siebie ani recenzentów, ani graczy. Ubisoft uznał sprzedaż i odbiór tytułu za "wielki zawód" i, jak zwykle w takiej sytuacji, obiecuje wyciągnąć wnioski.

"Choć jakość gry zdawała się byc odpowiednia, na podstawie E3, Gamescom oraz wczesnych wrażeń i naszych wewnętrznych testów, odbiór oraz sprzedaż w trakcie pierwszych tygodni były bardzo słabe", powiedział szef Ubisoftu, Yves Guillemot.

"Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych gier, będziemy wspierać ten projekt i słuchać społeczności, aby dostarczyć wymagane poprawki".

Guillemot następnie spróbował przeanalizować problem sprzedaży i doszedł do wniosku, że w tym przypadku chodziło po prostu o niewielki przedział czasowy pomiędzy poszczególnymi odsłonami cyklu, czyli Ghost Recon Wildlands oraz Ghost Recon Breakpoint. W przyszłości ma się to zmienić. Francuzi chcą też wprowadzić do serii więcej unikatowych elementów.

Kończąc wspomnę, że Ghost Recon: Breakpoint jest obecnie dostępne na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   20:51, 24.10.2019
Mnie to będzie zawsze ciekawiło co ludzie myślą przed wydaniem takiej gry. Naprawdę szczerze myśleli, że to się uda? A argument o niewielkim odstępie czasowym pomiędzy grami zupełnie nietrafiony. Wildlands może i idealnie nie było, ale było i jest zdecydowanie lepsze niż Breakpoint. Do dziś wspominam zabawy w snajpera z Wildlands, a o Breakpoint chce zapomnieć i to szybko.
0 kudosRonaldo_   @   21:51, 24.10.2019
Szkoda, że już nie zrobią podobnej gry do Future Soldier. Smutny
0 kudosdabi132   @   22:42, 24.10.2019
A może zamiast winić odstęp czasowy za słabą sprzedaż, powinni spojrzeć na to co zrobili z tą serią, która niegdyś była świetnym taktycznym FPS'em, a stała się po prostu zwykłym looter-shooterem podobnym do The Division czy Destiny 2. Future Soldier może i nie był grą idealną, ale dawał masę frajdy i zawierał całkiem fajne mechaniki. Aż boję się myśleć co oni zrobią z nowym Splinter Cellem.
0 kudosIgI123   @   11:23, 26.10.2019
Co to w ogóle za tekst. XDDD Wypluliśmy kolejną grę, a ona nas zawiodła, bo tępy lud (który nie okazał się tym razem tępy) nie chce jej kupować. Szczerze w to wątpię, ale chciałbym by porażka Breakpointa sprawiła że Ubi wyciągnie wnioski i nie zrobi kolejnego sandboxa. Chciałbym coś właśnie w stylu Future Soldiera, tylko z bardziej otwartą strukturą misji i nieco mniej akcji, więcej taktyki.