Mody wiecznie żywe - ponad 2/3 graczy używa ich w Hearts of Iron 4

Gracze na PC chętnie korzystają z modyfikacji.

@ 24.10.2019, 12:41
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Mody wiecznie żywe - ponad 2/3 graczy używa ich w Hearts of Iron 4

Modyfikacje do gier cieszą się nieustającą popularnością, szczególnie na platformie PC, gdzie bardzo łatwo z nich skorzystać. Niektóre platformy, jak np. Steam, oferuję nawet specjalne wspomagacze do ich wyszukiwania i instalacji - w tym przypadku mowa o Warsztacie Steam.

Jeśli ktoś myślał, że mody odchodzą w niepamięć, to grubo się mylił. Potwierdza to przypadek Hearts of Iron 4, czyli popularnej gry strategicznej, gdzie - według jej twórców - aż 64% posiadaczy gry zainstalowało do niej choć jedną modyfikację!

Gry od Paradox są zresztą często modyfikowane - kolejny przykład to Europa Universalis 4, gdzie według danych studia, około 40% graczy zmodyfikowało swoją grę.

Twórcom oczywiście to nie przeszkadza i cieszą się, że gracze rozwijają własne projekty powiązane z ich tytułem, a także dostosowują go dla swojej wygody. Studio deweloperskie Paradox bardzo dobrze współpracuje zresztą ze swoimi fanami - właśnie kończą pracę nad dodatkiem La Résistance, który powstał w oparciu o prośby i wskazówki ze strony graczy. Rozszerzenie nie ma jeszcze wyznaczonej finalnej daty premiery, ale powinno zadebiutować do końca bieżącego roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?