The Outer Worlds na Xbox One w pudełku? Czeka na ciebie łatka o wadze 38 GB!

Gry na płytach mają coraz mniej sensu - i tak musimy pobierać ogromne patche. The Outer Worlds w wydaniu na Xbox One wymaga pobrania patcha o wadze większej niż sama gra!

@ 18.10.2019, 11:09
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
ps4, xbox one

Kupowanie gier w pudełku ma coraz mniej sensu, skoro i tak musimy pobierać ogromne łatki na premierę. Tak jest też w przypadku fizycznego wydania The Outer Worlds, szczególnie w wersji na Xboksa One. Jak donosi bowiem studio Obsidian, ich najnowsza gra wymaga pobrania aż 38 GB danych w ramach premierowej aktualizacji!

Rozmiar robi wrażenie, wszak niemal tyle samo waży sama gra. Przypadek jednak dotyczy wyłącznie konsoli Xbox One. Nieco mniej danych do ściągnięcia jest na PlayStation 4 / Pro - choć 18 GB to i tak niemało. Co ciekawe, w przypadku Xboksa One musimy w zasadzie pobrać całą grę od nowa i to z nawiązką - przed instalacją łatki The Outer Worlds zabiera 36,78 GB z dysku naszej konsoli.

"Abyście czerpali najlepsze doświadczenia, proszę upewnijcie się, że najpierw zaktualizujecie grę" - napisali twórcy.

Wychodzi więc na to, że krążek Blu-ray z pudełkowej wersji The Outer Worlds jest w zasadzie bezużyteczny.


Sprawdź także:

The Outer Worlds

Premiera: 25 października 2019
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

The Outer Worlds to połączenie pierwszoosobowej gry akcji, strzelanki oraz elementów  cRPG-owych w klimatach postapokaliptycznego science-fiction. Za projekt odpowiada st...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   12:15, 18.10.2019
Tyle, że tu nie chodzi o sens, ale o to, że niektórzy jak ja mimo wszystko wolą mieć fizyczne wydanie nawet jeśli trzeba pobrać duży patch premierowy. Kupując grę cyfrowo też trzeba ją przecież pobrać, więc czy nie wychodzi na to samo? Konsternacja Druga sprawa to zważywszy, że The Outer Worlds to gra Obsidian, można się spodziewać dużej ilości łatek Dumny
0 kudosfrycek88   @   18:15, 18.10.2019
Czyli gra musi mieć nie złą kupę bugów. Mam nadzieję że po załataniu będzie się dało grać.
0 kudospetrucci109   @   21:42, 18.10.2019
Poza tym grę na fizycznym nośniku zawsze można odsprzedać. Więc nawet jeśli trzebaby pobrać 100 GB to i tak wydanie jej w fizycznej formie ma sens.
0 kudosshuwar   @   09:09, 19.10.2019
Z tego co wszyscy piszą, mówią o grach studia Obsidian lepiej dobrze poczekać na pierwsze patche (i chyba lepiej żeby to było kilka patchy) zanim rzucimy się na tytuł.