The Outer Worlds z wyższą rozdzielczością na Xboksie One X, ale bez zmian na PS4 Pro

Czyżby Microsoft nie zgodził się na podrasowanie The Outer Worlds na PlayStation 4 Pro?

@ 17.10.2019, 10:32
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Premiera The Outer Worlds nastąpi już niebawem, a projekt dostępny będzie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, wersja konsolowa będzie podrasowana w przypadku wykorzystania Xboksa One X, ale nie na PlayStation 4 Pro.

Większość gier obecnie wydawanych na konsolach, w jakiś sposób premiuje wykorzystanie mocniejszych wariantów obu dostępnych platform. Najczęściej możemy podbić rozdzielczość, poprawić jakość tekstur albo zwiększyć płynność. Studio Obsidian, idąc za ciosem, wspiera Xboksa One X, ale z jakiegoś powodu nie PlayStation 4 Pro.

W przypadku Xboksa One X liczyć możemy na wyższą rozdzielczość, albowiem w 4K. Żadnych zmian nie wprowadzono natomiast na mocniejszej wersji PS4. Dlaczego? Deweloperzy tego niestety nie ujawnili, ale być może chodzi o jakąś współpracę pomiędzy Obsidian Entertainment, a Microsoftem. Wszak gigant z Redmond jakiś czas temu studio nabył.

Kończąc przypomnę, że premiera The Outer Worlds zaplanowana została na dzień 25 października bieżącego roku.

Aktualizacja: Deweloperzy potwierdzili, że na PlayStation 4 Pro także będzie garść usprawnień. Dostaniemy m.in. rozdzielczość 4K, tyle że skalowaną z 1440p.


Sprawdź także:

The Outer Worlds

Premiera: 25 października 2019
PC, PS4, XBOX ONE, SWITCH

The Outer Worlds to połączenie pierwszoosobowej gry akcji, strzelanki oraz elementów  cRPG-owych w klimatach postapokaliptycznego science-fiction. Za projekt odpowiada st...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   10:58, 17.10.2019
Może to kwestia techniczna bardziej (wymagany byłby dodatkowy nakład pracy dla PS4 Pro)?