Anthem w TOP 5 najlepiej sprzedających się gier pudełkowych w USA w 2019 roku

Mimo kiepskiej kondycji tytułu, gracze w Stanach Zjednoczonych rzucili się na dzieło BioWare.

@ 15.10.2019, 10:12
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Wydane pod koniec lutego bieżącego roku Anthem jest solidnym kandydatem do tytułu "zawodu roku". Mimo obiecujących założeń, gra nie zdołała utrzymać przy sobie graczy na dłużej.

Winne takiego stanu rzeczy jest samo studio BioWare, które zdecydowanie źle podeszło do tematu dalszej aktualizacji gry. Sam tytuł został zaś wydany w formie gry-usługi, więc regularne wzbogacanie produkcji o nową, interesującą zawartość, było konieczne.

Kolejne z obiecywanych aktualizacji debiutowały jednak z kilkumiesięcznym opóźnieniem, co ostatecznie sprawiło, że dziś w Anthem gra już raczej mało kto.

Nie oznacza to jednak, że tytuł słabo się sprzedał. Jak donosi grupa NPD, śledząca sprzedaż pudełkowych wersji gier w Stanach Zjednoczonych, Anthem to piąta najlepiej sprzedająca się gra na tamtejszym rynku. Wyprzedziły ją jedynie takie tytuły, jak Mortal Kombat 11, Kingdom Hearts III, Madden NFL 20 oraz Tom Clancy's The Division 2. Widać więc, że Amerykanie mocno wierzyli w sukces dzieła BioWare.

Jednocześnie Anthem jest drugą najlepiej sprzedającą się grą w portfolio studia BioWare, jeśli pod uwagę weźmiemy pierwsze dni od premiery - lepiej w okolicach debiutu sprzedawało się jedynie Mass Effect 3.


Sprawdź także:

Anthem

Premiera: 22 lutego 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Anthem to połączenie strzelanki, RPG i MMO przypominające konsolowe Destiny. Za projekt odpowiada studio BioWare Edmonton znane za sprawą dwóch serii: Mass Effect oraz Dr...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   10:32, 15.10.2019
No ale co? Kupują i odkładają na półkę? Jeśli jest wysoka sprzedaż, to czemu mało ludzi w to gra?
0 kudosMicMus123456789   @   15:02, 15.10.2019
Skoro gra jakoś tam dobrze się sprzedała to może nie porzucą marki całkowicie, bo mimo wszystko potencjał jest, ale na klasyczną grę z singlem i multi jako dodatkiem. Ja mimo wszystko nie żałuje zakupu gry na premierę.
0 kudoskobbold   @   22:03, 15.10.2019
A czy to 5 miejsce to posiada jakieś odzwierciedlenie w konkretnych liczbach?
Cytat: shuwar
No ale co? Kupują i odkładają na półkę? Jeśli jest wysoka sprzedaż, to czemu mało ludzi w to gra?

Nie zdziwiłbym się gdyby tak było. Nigdy Ci się nie zdarzyło nabyć gry którą po godzinie odinstalowałeś i już nie wróciłeś? Widocznie wersja premierowa nie spełniła oczekiwań. A oczekiwania były duże.
0 kudosshuwar   @   07:25, 16.10.2019
Cytat: kobbold
Nigdy Ci się nie zdarzyło nabyć gry którą po godzinie odinstalowałeś i już nie wróciłeś?
No pewnie, ale to były gry, za które dałem kilka dyszek. Jeśli już mam wydać kilka stówek na premierową odsłonę, to już bardziej badam temat. Zdarzało się porzucić nawet taką grę, ale zawsze było to po dobrych kilkunastu godzinach.
0 kudoskobbold   @   21:15, 16.10.2019
Ciężko jest wybadać temat na podstawie marketingowego bełkotu. Preordery, wydanie premierowe...ile osób kupiło grę w ciemno zanim się pojawiła odpowiednia ilość opinii pozwalająca naświetlić sytuację?
Dodaj Odpowiedź