Enchanted Portals to bezczelny plagiat Cuphead? Zerknijcie tylko na trailer...

Chyba trochę przesadzili.

@ 11.10.2019, 09:05
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, switch, ps4, xbox one

Enchanted Portals to bezczelny plagiat Cuphead? Zerknijcie tylko na trailer...

Zaprezentowana na Kickstarterze gra Enchanted Portals wygląda świetnie, ale ma jeden problem - zdaje się być bezczelną kopią rewelacyjnego Cuphead z 2017 roku. Wystarczy spojrzeć na trailer.

Cuphead od studia MDHR zaskoczyło nas fantastyczną oprawą wizualną, wzorowaną na klasycznych animacjach z pierwszej połowy ubiegłego wieku. Ponadto gra oferowała bardzo dobry projekt poziomów i wysoki poziom trudności, co z miejsca zagwarantowało jej sukces.

Podobną drogą, a może nawet niemal tą samą, postanowiło pójść niezależne studio Xixo Games, które pokazało światu Enchanted Portals. Gra już na pierwszy rzut oka wygląda na bezczelny klon Cupheada - ze zmienionymi bohaterami, modelami postaci i tłami. Niemal identycznie wygląda jednak projekt samych poziomów czy nawet animacje. Nie rozpisując się dłużej, zerknijcie na to sami!

Gracze od razu zarzucili twórcom plagiat, na co ci zdążyli już odpowiedzieć. Jak twierdzą przedstawiciele hiszpańskiego Xixo Games - owszem, nie ukrywają oni inspiracji Cupheadem. Jednocześnie dodają jednak, że swoją grę przygotowali z szacunkiem do twórców oryginału, a wszelaki hejt jest dla nich dodatkową motywacją do ukończenia tytułu. Studio dodaje też, że wielu graczom spodobała się wizja projektu.

Premiera Enchanted Portals nie została ujawniona - twórcy uruchomią za to 24 października zbiórkę na łamach serwisu Kickstarter, gdzie poproszą graczy o pomoc w finansowaniu.


Sprawdź także:
Cuphead

Cuphead

Premiera: 29 września 2017
PC, XBOX ONE, SWITCH, PS4

Cuphead to połączenie gry platformowej, zręcznościowej i bijatyki utrzymanej w starym stylu 2D. Produkcja inspirowana jest serialami animowanymi powstałymi w latach trzyd...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   15:32, 11.10.2019
Zły brat bliźniak Cuphead'a xD Gra wygląda sztucznie i tandetnie w porównaniu do Cuphead'a co nie zmienia tego faktu, że to czysta zrzynka i plagiat.