Nowe PlayStation VR będzie bezprzewodowe

Będzie miało ponadto przezroczystą szybkę, pozwalającą obserwować otoczenie.

@ 10.10.2019, 10:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne, ps4

W sieci pojawiła się informacja o tym, że firma Sony przygotowuje całkiem nowy model PlayStation VR, najprawdopodobniej dedykowany konsoli PlayStation 5. Na to przynajmniej wskazuje patent, który dostrzegła ekipa portalu LetsGoDigital.

W patencie ciekawe jest to, że nowy zestaw VR jest bezprzewodowy i korzysta z komunikacji opartej na technologii Bluetooth. Inna ciekawa kwestia to fakt zastosowania przezroczystego okna, pozwalającego grającemu obserwować otoczenie - działającego najpewniej jako funkcja, co pozwoli też na oprogramowanie AR.

Z obrazków w patencie wynika, że nowe PSVR będzie dysponowało dwoma skierowanymi do przodu kamerami, a ponadto jedną z tyłu. Widać na nich także kontroler nawiązujący do PlayStation Move, choć także najpewniej wyposażony w nowe rozwiązania.

Jako że wszelkie doniesienia nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Sony, wypada podejść do nich z przymrużeniem oka. Jak tylko pojawią się szczegóły od samego Sony, nie omieszkamy Was o tym powiadomić.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosshuwar   @   10:22, 10.10.2019
Przewody to zło. Co jakiś czas odkurzam mojego PC i zawsze mnie krew zalewa przez tą pajęczynę.
0 kudosGuilder   @   12:13, 10.10.2019
Cytat: shuwar
Przewody to zło. Co jakiś czas odkurzam mojego PC i zawsze mnie krew zalewa przez tą pajęczynę.
O to to to. Ja mam laptopa a i tak dostaję szału.