PlayStation 5 - Sony wciąż pracuje nad wsteczną kompatybilnością z PS4

Japoński producent póki co milczy w temacie wstecznej kompatybilności.

@ 09.10.2019, 17:52
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
ps4

PlayStation 5 - Sony wciąż pracuje nad wsteczną kompatybilnością z PS4

Przy pierwszych informacjach dotyczących PlayStation 5 (kiedy nie podano jeszcze nawet nazwy konsoli), firma Sony informowała, że urządzenie będzie posiadać wsteczną kompatybilność z PlayStation 4. Wczoraj oficjalnie potwierdzono nazwę konsoli oraz przybliżoną datę premiery. Przy okazji podano garść szczegółów na temat nowego DualShocka. Więcej informacji - w tym miejscu.

Jednocześnie Sony nie dodało niczego nowego w kwestii wstecznej kompatybilności na PlayStation 5 - a jest to funkcja wyczekiwana przez wielu graczy. Zdaje się, że temat póki co - mimo wcześniejszych zapewnień - jest w fazie zaciętych testów i jednak nie podjęto ostatecznej decyzji. Potwierdza to informacja, jaką uzyskał znany japoński magazyn Famitsu.

"Na ten moment, zespół deweloperski wkłada wszystkie swoje siły w sprawdzenie czy na pewno będą w stanie zagwarantować pełną wsteczną kompatybilność. Proszę uzbroić się w cierpliwość" - wyjaśnia przedstawiciel Sony.

Wychodzi więc na to, że korporacja nie chce póki co mówić zbyt dużo - w końcu do premiery urządzenia zostało jeszcze sporo czasu i niektóre rzeczy mogą ulec zmianom.

Pozostaje więc czekać na konkretniejsze informacje.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   18:33, 10.10.2019
Ma to sens, chcą być pewni że wszystko będzie działać, tak jak powinno. Ja jestem o to spokojny.