Fortnite - zarobki gry spadły o 52 procent w porównaniu z rokiem poprzednim

Kosmiczny wzrost i spadek zainteresowania oraz przychodów popularnej ostatnimi czasy gry Fortnite.

@ 09.10.2019, 22:21
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, switch, ps4, xbox one

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, przychody Fortnite regularnie spadają. Mimo nadal ogromnej popularności przedsięwzięcia, wydatki graczy spadły o 52 procent, jeśli porównamy drugi kwartał 2018 roku oraz drugi kwartał roku bieżącego. Tak twierdzi biuro analiz danych Edison Tech.

Fortnite miał wiele crossoverów z ekskluzywnymi markami i przedmiotami, w tym Batman, Borderlands, Stranger Things i Avengers. Edison Tech twierdzi, że zakupy w grze zrosły średnio o 110 procent miesięcznie od listopada 2017 do maja 2018, z nagłym skokiem w grudniu 2018. Teraz jednak zainteresowanie wydawaniem pieniędzy na grę spada.

Edison Tech porównał również wyniki finansowe Fortnite do trzech gier tego typu: PlayerUnknown's Battlegrounds, Apex Legends i Call of Duty: Black Ops 4. PUBG cieszy się podobną popularnością co gra Epic, a przy okazji odnotowuje znacznie bardziej stabilne wyniki finansowe. Wydatki w PUBG, we wspomnianym wyżej okresie, spadły tylko o dwa procent.

Nieoczekiwanie Apex Legends może pochwalić się najbardziej lojalną bazą graczy. Okazuje się, że aż 62 procent graczy dokonało wielokrotnych zakupów w czerwcu i lipcu 2019 r. Wreszcie przychody z PUBG Black Ops 4 pochodzą głównie ze sprzedaży gier, ponieważ ich społeczności rzadko wydaje fundusze na punkty, co stanowi odpowiednio tylko 4% i 19% zysków gracza.

Jakie jest Wasze zdanie na temat Fortnite, czy gra utrzymuje zainteresowanie i czy Wy wciąż gracie w ten tytuł?


Sprawdź także:

Fortnite

Premiera: 25 lipca 2017
PC, PS3, XBOX 360, PS4, XBOX ONE, MOB, SWITCH

Fortnite to kolejna produkcja studia Epic Games, czyli twórców takich klasyków jak Unreal Tournament czy Gears of War. Projekt to pierwsza gra w historii, korzystająca z ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?