Fortnite - zarobki gry spadły o 52 procent w porównaniu z rokiem poprzednim

Kosmiczny wzrost i spadek zainteresowania oraz przychodów popularnej ostatnimi czasy gry Fortnite.

@ 09.10.2019, 22:21
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, switch, ps4, xbox one

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, przychody Fortnite regularnie spadają. Mimo nadal ogromnej popularności przedsięwzięcia, wydatki graczy spadły o 52 procent, jeśli porównamy drugi kwartał 2018 roku oraz drugi kwartał roku bieżącego. Tak twierdzi biuro analiz danych Edison Tech.

Fortnite miał wiele crossoverów z ekskluzywnymi markami i przedmiotami, w tym Batman, Borderlands, Stranger Things i Avengers. Edison Tech twierdzi, że zakupy w grze zrosły średnio o 110 procent miesięcznie od listopada 2017 do maja 2018, z nagłym skokiem w grudniu 2018. Teraz jednak zainteresowanie wydawaniem pieniędzy na grę spada.

Edison Tech porównał również wyniki finansowe Fortnite do trzech gier tego typu: PlayerUnknown's Battlegrounds, Apex Legends i Call of Duty: Black Ops 4. PUBG cieszy się podobną popularnością co gra Epic, a przy okazji odnotowuje znacznie bardziej stabilne wyniki finansowe. Wydatki w PUBG, we wspomnianym wyżej okresie, spadły tylko o dwa procent.

Nieoczekiwanie Apex Legends może pochwalić się najbardziej lojalną bazą graczy. Okazuje się, że aż 62 procent graczy dokonało wielokrotnych zakupów w czerwcu i lipcu 2019 r. Wreszcie przychody z PUBG Black Ops 4 pochodzą głównie ze sprzedaży gier, ponieważ ich społeczności rzadko wydaje fundusze na punkty, co stanowi odpowiednio tylko 4% i 19% zysków gracza.

Jakie jest Wasze zdanie na temat Fortnite, czy gra utrzymuje zainteresowanie i czy Wy wciąż gracie w ten tytuł?


Sprawdź także:

Fortnite

Premiera: 25 lipca 2017
PC, PS3, XBOX 360, PS4, XBOX ONE, MOB, SWITCH, PS5, XBOX X

Fortnite to kolejna produkcja studia Epic Games, czyli twórców takich klasyków jak Unreal Tournament czy Gears of War. Produkcja jest utrzymana w gatunku battle royal i d...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?