Gran Turismo Sport jest jednym z dem technologicznych na dev kitach PlayStation 5

Polyphony Digital udostępniło demo technologiczne rozbudowanego Gran Turismo Sport dla PlayStation 5.

@ 08.10.2019, 19:28
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
inne, ps4

Sony oficjalnie ujawniło, że PlayStation 5 pojawi się w sklepach w święta 2020 roku. Podczas gdy zwykli ludzie, tacy jak my, nadal nie mają pojęcia, jak w ogóle wygląda nowa konsola, Sony już wysyła zestawy deweloperskie i prototypowe kontrolery do niektórych studiów, w tym Polyphony Digital.

Wired, który przekazał wiadomości o nowym sprzęcie, podkreśla, że tak zwane "dev kity" PS5 obejmują port gry Gran Turismo Sport, która obecnie dostępna jest na PlayStation 4. Umożliwia on przede wszystkim testowanie nowych rozwiązań dotykowych kontrolera PlayStation 5. Dla przykładu silniki wibracyjne kontrolera nowej konsoli Sony pozwalają faktycznie odzwierciedlić, po jakiej powierzchni jedziesz. A poruszanie się na dwóch różnych nawierzchniach jednocześnie, takich jak tor drogowy i pobocze, jest również odpowiednio odwzorowana.

Zestawy deweloperskie nowej generacji konsoli japońskiego giganta obejmują także krótkie wersje demonstracyjne, w szczególności platformówek, opracowanych przez Japan Studio, czyli zespół odpowiedzialny za Astro Bot Rescue Mission VR. Wszystkie odczucia powierzchni w demach są realistycznie przekazywane do graczy dzięki silnikom haptycznym.

Sony twierdzi, że już od dłuższego czasu pracuje nad sprzężeniem dotykowym, ponieważ DualShock 4 jest w fazie rozwoju. Więcej informacji na temat nowej generacji z pewnością otrzymamy wkrótce. Warto wspomnieć, że Kazunori Yamauchi, szef Polyphony, niejednokrotnie powtarzał, że ma w przygotowaniu nową odsłonę opracowanej przez siebie serii. Może oswajanie się ze Sport ma dać feedback przed premierą Gran Turismo 7?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   10:12, 09.10.2019
Ciekawe czy GT 7 wyjdzie jeszcze na PS4 czy już na PS5 tylko i wyłącznie ;p