Bully 2 kilka lat temu powstawało, ale proces dewelopingu wygasł

Twórcom nie udało się przygotować niestety zbyt wiele.

@ 07.10.2019, 10:32
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, ps4, xbox one

Bully 2 kilka lat temu powstawało, ale proces dewelopingu wygasł

Co jakiś czas w sieci pojawiają się plotki na temat kontynuacji serii Bully. Najnowsze doniesienia pochodzą od redakcji VGC, która opublikowała raport dotyczący właśnie Bully 2. Okazało się, że projekt powstawał, ale został zarzucony.

Tajemniczy informator portalu twierdzi, że Bully 2 było we wczesnej fazie powstawania w 2010 roku, ale projekt następnie sam z siebie niejako przygasł - nie wiemy niestety co było przyczyną takiego stanu rzeczy.

Głównym bohaterem Bully 2 miał być protagonista jedynki, czyli Jimmy. Twórcy nie mieli jednak sztywnej koncepcji na temat tego, co konkretnie chcą przedstawić i w jakim kierunku iść. Początek miał rozgrywać się w trakcie letnich wakacji w domu ojczyma bohatera.

Przy Bully 2 pracowało podobno studio Rockstar New England. Poświęciło ono na wstępny projekt "od roku do 18 miesięcy", ale finalnie deweloperom nie udało się osiągnąć niczego, prócz niewielkiego kawałka grywalnej wersji. W 2013 przerwano prace, a twórców przydzielono do innych tytułów.

Oryginalne Bully zadebiutowało na PlayStation 2 oraz Xboksie, by następnie trafić także do posiadaczy PS3, Wii, Xboksa 360, komputerów osobistych oraz urządzeń mobilnych. Czy kiedykolwiek powstanie kontynuacja? Tego niestety nie wiemy.


Sprawdź także:
Bully

Bully

Premiera: 27 października 2006
PS2, XBOX

Bully zabiera nas do specjalnej szkoły o nazwie Bullworth Academy. W placówce tej uczą się dzieci najbardziej wpływowych i najbogatszych ludzi, oraz młodociani przestępcy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   12:48, 08.10.2019
Wcześniejsze przecieki mówiły, że jednak coś w temacie Bully 2 się dzieje. Mam nadzieję, że kiedyś może powstanie, ale z drugiej strony patrząc jak Rockstar skupia się bardziej na trybach online to chyba szanse na to maleją Poirytowany