Ghost Recon Breakpoint zbiera bardzo mieszane recenzje

Recenzenci wytykają grze liczne błędy i frustrujące rozwiązania.

@ 06.10.2019, 00:00
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps4, xbox one

Ghost Recon Breakpoint zbiera bardzo mieszane recenzje

Jesteśmy już po debiucie Ghost Recon: Breakpoint, ale ogromny rozmiar gry wymusił na recenzentach wstrzymanie się z publikacją tekstów do momentu dokładniejszego ogrania zawartości.

Pierwsze oceny zaczynają jednak pojawiać się w sieci. Jeśli liczyliście na dopracowany i innowacyjny tytuł - zdaje się, że nie macie czego tu szukać. Ubisoft postanowiło odcinać kupony po dobrze przyjętym Ghost Recon: Wildlands i przygotowało grę bardzo podobną - nastawioną na grind, powtarzalne misje i kolekcjonowanie lootu. Jeśli lubicie ten typ zabawy, będziecie bawić się dobrze. Warto postawić jednak na rozgrywkę ze znajomymi - samotna rozgrywka szybko się nudzi.

Recenzenci narzekają przede wszystkim na wszechobecne błędy - świat Breakpoint jest ogromny, ale jednocześnie co rusz napotykamy w nim jakieś upierdliwe niedoróbki. Zawodzi też SI wrogów - jak na grę z taktycznymi elementami, przeciwnicy zachowują się jak totalne gamonie. 

Przede wszystkim gra jest jednak pełna nieprzemyślanych, zrobionych na szybko rozwiązań. Mechaniki survivalowe są wepchane na siłę, niedopracowane i można je w prosty sposób ignorować. Gra jest ponadto przepełniona mikrotransakcjami, co jest wręcz irytujące.

Pochwały kierowane są głównie w stronę interesującej mapy, niezłego systemu rozwoju postaci i sporej liczbie pukawek do zdobycia. Większość recenzentów podkreśla jednak, że Ghost Recon: Breakpoint to tytuł zrobiony bez większej wizji, co czuć niemal na każdym kroku.

  • VG247 - 1/5
  • Push Square – 6
  • Metro – 6
  • gamespot.com - 4/10
  • Digitally Downloaded – 3/5
  • COGconnected – 81/100
  • Cerealkillerz – 8.3
  • Jeuxvideo - 17/20

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   07:44, 06.10.2019
Szkoda, że już nie dostaniemy gry zbliżonej do Future Soldier. Smutny
0 kudosfrycek88   @   08:58, 06.10.2019
Wow. Nawet najgorszą ocenę gdzieś zarobili. Nie źle.
0 kudosdabi132   @   09:28, 06.10.2019
Czyli gra zrobiona na szybko, po to żeby skorzystać na dobrej sprzedaży poprzedniej odsłony. Szkoda, bo Ghost Recon, to jedna z moich ulubionych serii.
0 kudosLoczek3545   @   10:24, 06.10.2019
Sam Wildlands jakoś wysoko poprzeczki nie zawiesił, więc myślałem, że usprawnią wszystko co było w poprzedniczce, dodadzą coś nowego i dostaniemy gotowy produkt... No niestety, przeliczyłem się.