Cuphead świętuje drugie urodziny - sprzedano 5 milionów kopii

Unikatowa platformówka 2D Cuphead świętowała wczoraj, tj. 29 września, swoje drugie urodziny - i jednocześnie sprzedażowy kamień milowy. Tytuł studia MDHR rozszedł się w nakładzie ponad pięciu milionów kopii.

@ 30.09.2019, 20:58
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc, ps4, xbox one

Cuphead świętuje drugie urodziny - sprzedano 5 milionów kopii

Studio MDHR, choć pracujące w kooperacji z firmą Microsoft, to nadal bardzo małe i niezależne środowisko - bracia Moldenhauer zatrudniają raptem niecałe 20 osób. Nie przeszkodziło to jednak w wyprodukowaniu naprawdę świetnej przygodówki Cuphead, która wczoraj - tj. 29 września - świętowała swoje drugie urodziny! Deweloperzy poinformowali również o ilości sprzedanych egzemplarzy - rozeszło się blisko pięć milionów kopii!

Cuphead zadebiutowało 29 września 2017 roku na komputerach osobistych i konsoli Xbox One. Dopiero w kwietniu tego roku swoją szansę na zagranie w tę nawiązującą do klasycznych animacji Disneya z lat 30. ubiegłego wieku platformówkę dostali posiadacze Nintendo Switch. Nie przeszkodziło to jednak w wykręceniu naprawdę niezłego jak na długo powstającą i krojoną w naprawdę niewielkim zespole grę. Z okazji drugiej rocznicy gry twórcy ogłosili na swoimi Twitterze, że do 6 października tytuł na wszystkich platformach jest tańszy o 20%! Ponadto w nadchodzących pięciu dniach (począwszy od pierwszego nowego miesiąca) szykują oni kolejne prezenty i niespodzianki związane z Cuphead.


Sprawdź także:
Cuphead

Cuphead

Premiera: 29 września 2017
PC, XBOX ONE, SWITCH, PS4

Cuphead to połączenie gry platformowej, zręcznościowej i bijatyki utrzymanej w starym stylu 2D. Produkcja inspirowana jest serialami animowanymi powstałymi w latach trzyd...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?