Gry z serii Sherlock Holmes usunięte z Xbox Store oraz PlayStation Store

Wrócą, jak deweloperzy dogadają się z wydawcą.

@ 27.09.2019, 09:52
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360, ps4, xbox one

Studio Frogwares i firma Focus Home Interactive nie mogą dojść do porozumienia w związku z grami z serii Sherlock Holmes. Z tego powodu wszystkie tytuły z tego cyklu usunięte zostały ze sklepów Xbox Store oraz PlayStation Store.

Problem, w dużym skrócie, związany jest z tym, że dobiegła końca umowa wydawnicza pomiędzy Frogwares, a Focus Home Interactive. W wyniku tego Focus Home Interactive powinno przekazać numery identyfikacyjne gier studiu Frogwares, a to powinno samodzielnie sprzedać swoje projekty. Nie da się tego jednak ponoć w ten sposób zrealizować.

Focus Home Interactive broni się, że nie jest w stanie przenieść własności do gier o konkretnych ID na Frogwares. Studio musi założyć własne konto na łamach Xbox Store oraz PlayStation Store, samodzielnie przejść proces certyfikacji, a potem wrzucić oba projekty do katalogu sprzedażowego.

"Jako twórcy i właściciele marki tych wszystkich gier, nie mamy kontroli ani nic do powiedzenia. Jesteśmy w trakcie ustalania profilów sklepowych i kontaktujemy się ze sklepami w nadziei na pomoc w rozwiązaniu sprawy", czytamy w oświadczeniu Frogwares.

"Niemniej, nie możemy potwierdzić czy da się to zrobić, wiemy natomiast, że dla niektórych gier na Xboksie 360 i PS3 będzie to niemożliwe, a bardzo kosztowne dla innych ponieważ będziemy musili zaktualizować SDK, co pochłonie miesiące pracy".

Póki obie firmy się nie dogadają, gry Sherlock Holmes: Zbrodnia i kara (PC, PS3, PS4, X360 oraz X1), Testament Sherlocka Holmesa (PS3, X360), Sherlock Holmes kontra Kuba Rozpruwacz (X360) oraz Magrunner: Dark Pulse (PS3, X360) nie będą dostępne na wymienionych powyżej platformach. Wrócą dopiero jak sytuacja zostanie rozwiązana.

Focus Home Interactive nie opublikowało żadnego oświadczenia.


Sprawdź także:

Sherlock Holmes kontra Kuba Rozpruwacz

Premiera: 20 listopada 2009
PC, XBOX 360

Sherlock Holmes kontra Kuba Rozpruwacz jest kolejną typową grą przygodową przeznaczoną dla wszystkich fanów słynnego angielskiego detektywa. Tym razem Holmes pragnie rozw...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?