Control - Epic Games Store zapłaciło prawie 42 mln złotych za wyłączność gry

Jeden przelew od właściciela Epic Games Store przyniósł więcej pieniędzy, niż zyski wydawcy ze sprzedaży innych gier na konkurencyjnej platformie Steam.

@ 20.09.2019, 19:15
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Polityka kupowania gier na wyłączność (najczęściej czasową) w przypadku Epic Games Store to temat kontrowersyjny, ale chyba zdążyliśmy się już do tego przyzwyczaić. Tymczasem dowiadujemy się, że za Control właściciele wspomnianej platformy musieli wyłożyć prawie 42 mln złotych!

Dokładniej chodzi o kwotę 9,49 mln euro, za którą Epic Games Store zakupiło prawa do rocznej dystrybucji na wyłączność gry Control. 55% tej kwoty otrzymał wydawca gry, firma 505 Games, zaś pozostałość trafiła na konto fińskiego studia Remedy, odpowiedzialnego za wspomniany tytuł.

Dane te pochodzą z raportu finansowego firmy Digital Bros, właściciela wspomnianego 505 Games. Kwota jaką przelało Epic stanowiła 26% wszystkich przychodów spółki w ostatnim okresie finansowym (zakończonym 30 czerwca 2019). Warto dodać, że ze sprzedaży innych gier na konkurencyjnym Steam, Digital Bros zarobiło w analogicznym okresie 9,349 miliona euro. Daje to pewien obraz tego, dlaczego wydawcy decydują się na kooperację z Epic.

Naszą recenzję Control znajdziecie w tym miejscu.


Sprawdź także:

Control

Premiera: 27 sierpnia 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Control to kolejne nowatorskie podejście do gier akcji z elementami przygodowymi od studia Remedy - twórców rewolucyjnego cyklu Max Payne oraz Alan Wake.W Control gracz w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?