Total War Saga: TROY - pod Troję udamy się w 2020 roku

Druga odsłona podcyklu Total War Saga od Creative Assembly.

@ 19.09.2019, 18:08
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Po wcześniejszych plotkach i przeciekach, studio Creative Assembly oficjalnie ujawniło Total War Saga: TROY. Gra zadebiutuje w 2020 roku (konkretnego terminu brak) na PC.

"W tej legendarnej epoce po ziemi stąpają bohaterowie. Wystarczy jednak jeden porywczy czyn, aby wzniecić konflikt, który wstrząśnie światem. Zuchwały Parys, książę Troi, porywa piękną Helenę z jej pałacu w Sparcie. Gdy razem odpływają, mąż Heleny, król Menelaos, przeklina jej imię. Sprowadzi swą wiarołomną małżonkę do domu – za wszelką cenę!

Król Agamemnon, władca otoczonych pięknym murem Myken, słyszy wołanie swego brata. Wzywa ze wszystkich stron świata achajskich bohaterów, wśród których są prędkonogi Achilles i złotousty Odyseusz. Grecy wyruszają w kierunku Troi, ku nieuniknionej wojnie i rzezi. To właśnie tam, na polu bitwy u stóp wielkiego miasta, narodzą się legendy…"
- czytamy w opisie gry na Steam.

Rozgrywka przeniesie nas w czasy legendarnej bitwy o Troję. Opowiemy się zarówno po stronie broniących się Trojan, jak i atakujących Greków. Do bitwy staniemy jako jeden z ośmiu charyzmatycznych dla tego starcia dowódców, próbując podbić / obronić słynne miasto, ale także biorąc udział w kolejnych konfliktach. Celem jest zbudowanie  własnego imperium na terenach leżących nad Morzem Śródziemnym epoki brązu. Poniżej trailer i pierwsze screeny.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?