Football Manager 2020 w ekologicznym pudełku

Bo eko jest w modzie.

@ 17.09.2019, 20:47
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Football Manager 2020 w ekologicznym pudełku

Ekologia to temat od dłuższego czasu modny i regularnie powracający, więc i w temacie gier wideo w końcu musiało coś w tej kwestii ruszyć. Zaczęło się od studia Sports Interactive.

Chodzi o ekologiczne pudełko, w jakie będzie zapakowana gra Football Manager 2020. Kupując wydanie pudełkowe otrzymamy tekturowe opakowanie, zamiast najczęściej występującego pudełka z, tfu tfu, plastiku. Samo opakowanie stworzono z papieru z recyklingu, natomiast do jego pofarbowania użyto barwników pochodzących z warzyw, w połączeniu z wodą.

Jak wyliczają twórcy, dzięki temu posunięciu Football Manager 2020 pozwoli zaoszczędzić około 20 ton plastiku (wynik na podstawie przewidywanej liczby sprzedanych kopii), względem ubiegłorocznych edycji (jedno plastikowe pudełko waży ok. 55g).

Sami zachęcają też innych wydawców, publikujących gry czy filmy na nośnikach DVD / Blu-ray do podobnego posunięcia. 

Osoby chcące być jak najbardziej ekologiczne powinny z kolei kupić cyfrową kopię gry, która nie generuje praktycznie żadnych zanieczyszczeń dla środowiska. 


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   21:09, 17.09.2019
Może to i ekologiczne, ale mało praktyczne, sam mam bodaj dwie gry w tekturowym pudełku czy ekologicznym tego nie wiem, ale wiem, że średnio to wygląda, a prezentuje się jeszcze gorzej.
0 kudosdabi132   @   10:06, 18.09.2019
Ja osobiście jeśli chodzi o tekturę, to w kolekcji mam tylko różnego rodzaju obwoluty wydań kolekcjonerskich czy limitowanych, a nie boxy. Ekologia ekologią, ale takie rozwiązanie nie jest zbyt trwałe. A tak zapytam, czy z instrukcji obsługi również wydawcy rezygnują z powodów ekologicznych?