Polski survival horror Chernobylite 16 października ukaże się w Steam Early Access

Rodzime studio The Farm 51 ogłosiło, że ich survival horror Chernobylite już 16 października zadebiutuje w programie Steam Early Access.

@ 16.09.2019, 12:23
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
pc

Polski survival horror, Chernobylite, od gliwickiej ekipy The Farm 51, niedługo wejdzie w nowe stadium produkcyjne, pokazując wreszcie swe oblicze szerszej społeczności. 17 września, czyli jutro, wystartuje alfa, zaś 16 października rodzimy produkt trafi do programu Steam Early Access i tam będzie rozwijany aż do swojej premiery!

Chernobylite to, zgodnie z tytułem, dzieło obracające się wokół znanej i ostatnio niezwykle popularnej (dzięki serialowi wyprodukowanemu przez stację HBO) katastrofy elektrowni atomowej w ukraińskim mieście Czarnobyl. Dzieło studia The Farm 51 jednak prezentuje fikcyjną wersję jego następstw, oferując oprócz stalkerów oraz promieniowania także różnej maści potwory i zmutowane zwierzęta, które wylęgły się po przyjęciu poważnej dawki radiacji.

Jak poinformowali twórcy w informacji prasowej i poprzez widziany niżej zwiastun z fragmentami rozgrywki, 16 października - czyli za miesiąc - do Wczesnego dostępu na Steamie trafi wersja beta gry. Wcześniej, bo już jutro (17 września) wszyscy, którzy wsparli Chernobylite na Kickstarterze (wpłacając odpowiednią kwotę pieniędzy) otrzymają dostęp do wersji alfa i przez ten okres do premiery na platformie Valve będą mogli cieszyć się survival horrorem oraz raportować napotkane błędy.

Co zaoferuje beta na Steamie? Przede wszystkim kilka ukończonych lokacji, dziewięć zadań fabularnych, nieliniowe dialogi oraz wybory moralne, a także osiem godzin rozgrywki (fabularnej, wszak eksplorować zaoferowany świat będziemy mogli bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych) oraz szereg już opracowanych mechanizmów (takich jak crafting czy zarządzanie ekwipunkiem).

Premiera Chernobylite w pełnej wersji planowana jest na drugą połowę 2020 roku - na razie wyłącznie na komputerach osobistych!


Sprawdź także:

Chernobylite

Premiera: 16 października 2019
PC

Chernobylite to nowe dzieło od polskiego studia The Farm 51, autorów m.in. FPS-a Get Even. Deweloperzy ponownie uderzają z fotorealistyczną oprawą wizualną uzyskiwaną dzi...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?