Brytyjskie DCMS chce, aby usunięto z gier skrzynki z przedmiotami

Co ciekawe, komisja nie ma zbyt mocnych dowodów na ich szkodliwe działanie na dzieci.

@ 13.09.2019, 12:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Wirtualne skrzynki z przedmiotami są od jakiegoś czasu regularnie kontrolowane przez różnej maści organizacje rządowe. Najnowszy raport przygotowało brytyjskie DCMS, czyli specjalna komisja, zajmująca się cyfrową kulturą i mediami.

Z wspomnianego raportu (PDF) wynika, że DCMS chciałoby, aby skrzynki z przedmiotami zostały usunięte z gier sprzedawanych dla dzieci. Wszystkie tytuły korzystające ze skrzynek powinny otrzymać wyższe oznaczenie wiekowe od PEGI, albo po prostu z nich zrezygnować.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że brytyjski rząd jakiś czas temu stwierdził, że skrzynki z przedmiotami nie są hazardem, choć mogą do niego prowadzić. Z tego powodu skrzynki najprawdopodobniej nie zostaną zakazane, ale być może zostaną potraktowane poważniej. Na pudełkach pojawią się dodatkowe oznaczenia albo faktycznie zmienią się oznaczenia PEGI.

Największym problemem komisji jest to, że brakuje dowodów świadczących o tym, że skrzynki faktycznie negatywnie wpływają na umysły dzieci. DCMS chce, aby na czas przeprowadzenia dodatkowych analiz zastosować jakieś sposoby ograniczania ich potencjalnych szkód.

Czy to coś zmieni? Tego niestety nie wiemy, ale sytuację będziemy bacznie obserwować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfrycek88   @   19:42, 13.09.2019
A nie można tak zrobić by dzieci nie mogły korzystać ze skrzynek. Trochę to jest traktowanie wszystkich z góry jak dzieci. Skrzynek nie powinno się popierać z zupełnie innego powodu. Argument polityków idiotyczny.
0 kudoskobbold   @   09:26, 14.09.2019
Co nie zmienia faktu, że należało by to w jakiś sposób uregulować. Masz szanse na super drop na poziomie 0,000001% i nawet o tym nie wiesz bo nigdzie nie jest to wyszczególnione, za to reklama sugeruje coś zupełnie innego.
0 kudosGuilder   @   00:53, 15.09.2019
Cytat: kobbold
Co nie zmienia faktu, że należało by to w jakiś sposób uregulować. Masz szanse na super drop na poziomie 0,000001% i nawet o tym nie wiesz bo nigdzie nie jest to wyszczególnione, za to reklama sugeruje coś zupełnie innego.
O to to to. Nawet w Lotto wiesz, jakie masz szanse.