Dziś premiera Borderlands 3, niestety z problemami

Najgorzej jest w przypadku blaszaków, na których Borderlands 3 nie działa zbyt dobrze.

@ 13.09.2019, 11:56
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Dziś premiera Borderlands 3, niestety z problemami

Borderlands 3 ma dziś swoją premierę na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. Niestety nie obyło się bez komplikacji, głównie w przypadku wersji dedykowanej komputerom osobistym. Gracze w wielu miejscach w sieci zgłaszają problemy, które albo uniemożliwiają albo utrudniają komfortową zabawę.

Raporty na temat niepoprawnego działania gry pojawiają się między innymi na łamach portalu Reddit. Czytamy na nim, że Borderlands 3 potrafi się z zaskoczenia przywiesić, losowo pojawiają się spadki płynności, a ponadto psują się różnej maści efekty specjalne.

Czasem obniżenie detali poprawia sposób działania gry, ale niestety nie ma jednej słusznej metody na to, aby zlikwidować trapiące Borderlands 3 problemy. Oznacza to, że najprawdopodobniej trzeba czekać na poprawki opracowane przez deweloperów.

Z tymczasowych rozwiązań, poprawiających działanie gry, wymienić warto:

  • wyłączenie launchera Epic po odpaleniu gry;
  • korzystanie z DirectX 11, a nie DirectX 12.
  • zmiana rozdzielczości.

O wszelkich poprawkach będziemy oczywiście donosić na bieżąco. Pracujemy też nad recenzją Borderlands 3, przy czym kod do testów dostaliśmy z dużym opóźnieniem, a to znaczy, że na materiał musicie niestety poczekać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   09:54, 14.09.2019
Choć raz to nie wina Epic, bo na konsolach też podobno gra działa różnie.
0 kudosdabi132   @   19:26, 14.09.2019
Skoro jednym ze sposobów na poradzenie sobie z problemami, które ma gra jest wyłączenie launchera platformy Epic Games Store, to znaczy że coś jest nie tak z implementacją nakładki w grze (jeśli platforma posiada takową opcję). Problem z DirectX to już kwestia optymalizacji gry, która jak sądzę została potraktowana po macoszemu.
0 kudosDirian   @   21:26, 14.09.2019
Cytat: dabi132
nakładki w grze (jeśli platforma posiada takową opcję)

W Epic żadnej nakładki nie ma.