Control - znamy rozpiskę dodatków do gry; jeden nawiąże do serii Alan Wake?

Niektóre DLC dla Control będą darmowe, za inne będziemy musieli płacić.

@ 11.09.2019, 21:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Control - znamy rozpiskę dodatków do gry; jeden nawiąże do serii Alan Wake?

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Control - nowe dzieło studia Remedy - będzie wspierane popremierowo. Deweloperzy przygotują co nieco darmowej zawartości, a także dwa płatne dodatki.

Udostępnianie nowych treści rozpocznie się już niebawem. Najpierw do gry trafi całkiem darmowy tryb fotograficzny. Nie wiemy kiedy dokładnie, ale najpewniej w najbliższych kilku tygodniach. Następnie, w grudniu, dostaniemy tryb Ekspedycji - jak twierdzą twórcy, najtrudniejsze, co udało im się wykombinować.

Powyższe aktualizacje będą darmowe, a jeśli chodzi o płatne, przewidziano dwa DLC. Pierwsze zadebiutuje na początku 2020 roku, a zatytułowane będzie The Foundation. Będzie to rozszerzenie fabularne, mające poszerzyć naszą wiedzę na temat uniwersum oraz scenariusza podstawki. DLC najpierw trafi do posiadaczy PS4, a potem do właścicieli pozostałych platform.

Drugie DLC, również fabularne, zatytułowane zostało AWE. Co ciekawe, na grafice promującej dodatek - widocznej powyżej - widnieje postać do złudzenia przypominająca Alana Wake'a trzymającego latarkę. Czyżby deweloperzy planowali w jakiś ciekawy sposób połączyć oba wirtualne światy? Z oczywistych powodów nie mamy jeszcze tak szczegółowych informacji, ale może chodzić o paranormalne wydarzenie w Bright Falls, w którym toczy się również akcja Alan Wake.

Dodatki będzie można nabyć osobno albo w ramach przepustki sezonowej, której sprzedaż rozpocznie się w okolicach premiery The Foundation.

Control dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One. Jeśli nie zdecydowaliście się jeszcze na jego zakup, rzućcie okiem na naszą recenzję.


Sprawdź także:
Control

Control

Premiera: 27 sierpnia 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Control to kolejne nowatorskie podejście do gier akcji z elementami przygodowymi od studia Remedy - twórców rewolucyjnego cyklu Max Payne oraz Alan Wake.W Control gracz w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?