Fallout 76 - Bethesda sprzedaje wirtualną lodówkę, gracze nie są zadowoleni

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że to sami gracze zasugerowali dodanie sprzętu do gry.

@ 11.09.2019, 19:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Posiadacze Fallout 76 od jakiegoś czasu prosili firmę Bethesda o to, aby udostępniła im specjalne miejsce do przechowywania żywności. Wreszcie takowe się pojawiło - w postaci lodówki - ale niestety większość graczy nie jest zadowolona ze sposobu dystrybucji sprzętu.

Jak się bowiem okazuje, wirtualna lodówka dla Fallout 76 kosztuje 700 Atomów, czyli równowartość $7, a zatem w granicach 30 zł. Tyle trzeba zapłacić za możliwość posiadania lodówki (umożliwiającej dłuższe przechowywanie jedzenia) i niestety nie ma innej możliwości na to, by wejść w jej posiadanie.

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że lodówka kosztuje niewiele mniej od pełnoprawnego dodatku, Automatron, przeznaczonego dla Fallout 4. Rozszerzenie to kosztowało $9, czyli zaledwie 2 dolary więcej od lodówki, a zawierało nie tylko jeden przedmiot, lecz sporo różnorakich nowości.

Z oczywistych względów gracze nie są wniebowzięci, a na łamach portalu Reddit, na którym sugerowano firmie Bethesda dodanie lodówki widnieje mnóstwo wpisów z żalem wobec wydawcy. Niestety nic nie wskazuje na to, aby korporacja miała zmienić swoje zdanie i rozdawać sprzęt za darmo lub pozwolić go zdobyć w grze.

Jakkolwiek by nie było, wszelkie doniesienia będziemy Wam przekazywać na bieżąco. Fallout 76 dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   21:56, 11.09.2019
Heh, jak zarobić na pierdołach w grze, to Bethesda wie najlepiej. Z drugiej strony gracze chcieli, to mają lodówkę. Nikt nie sugerował, by była ona za darmo, czy z możliwością zdobycia w grze.
0 kudossebogothic   @   22:27, 11.09.2019
Hehe Becia otwarcie pluje w twarz graczom, którzy grają w jej twory. Szczęśliwy Dla mnie Skyrim był ich ostatnią grą, którą kupiłem.
0 kudosMicMus123456789   @   22:29, 11.09.2019
Jak na mój rozum to taki sprzęt powinien zostać dodany do listy wyposażenia w menu wystroju bazy. To zwykła bezczelność ze strony Bethesdy zwłaszcza biorąc pod uwagę wszystkie problemy i kontrowersję związane z grą.
0 kudoskobbold   @   22:31, 11.09.2019
Nie rozumiałem, nie rozumiem i pewnie już nie zrozumiem ludzi, którzy wspierają dalej tę firmę swoimi pieniędzmi po tych wszystkich wpadkach. Generalnie położyłem krzyżyk na marce Fallout dopóki jest w rękach Bethesda. Mówi się trudno i gra w inne tytuły.
1 kudosshuwar   @   08:16, 12.09.2019
Niestety, ale mijacie się z prawdą Smutny

Atomy dostaje się w grze za levelowanie, wykonywanie misji, zadań dziennych itp. To jest jeden z elementów, który też, dla mnie samego, nadawał grze jakiś sens. Robiłem zadania w jakimś celu. Tym celem było zdobycie wystarczającej liczby Atomów, by "dokupić", np. wirtualny neon, który zamontowywałem na swojej chałupie, oryginalne meble, wykładzinę, itp.

Ja wiem, że Bethesda i F76 to niewypał, ale odnoszę wrażenie, że teraz coby twórcy nie zrobili, to i tak się ich pognębi. W większości przypadków oburzenie jest uzasadnione. Jednak w tym przypadku nieszczególnie. Co mieli te lodówki każdemu hurtowo rozdać? To by wtedy było oburzenie, że poszli na łatwiznę. Oczywiście mają to na swoje życzenie, ale o Bethesdzie można teraz powiedzieć, że jak się nie obrócą, to dupa z tyłu Dumny

Taka jest mechanika gry: albo znajdujesz przedmiot na mapie, albo kupujesz za Atomy (które albo zarobisz w grze, albo kupisz za $). Z tego co pamiętam zebranie 700 Atomów nie było jakimś wielkim wyzwaniem i można to było zrobić w kilka godzin.
1 kudosprofesjonalista19   @   09:51, 12.09.2019
Cytat: shuwar
Z tego co pamiętam zebranie 700 Atomów nie było jakimś wielkim wyzwaniem i można to było zrobić w kilka godzin.

Nie wiem nic o grze Fallout 76 ale nie mam powodu by nie wierzyć shuwarowi, a skoro te całe atomy można zebrać w grze bez wydawania realnych pieniędzy, to w ogóle nie widzę problemu ani powodu do jakiegokolwiek narzekania. Gdyby można było to kupić tylko za $ to ok - słabo, ale jeśli wystarczy poświęcić trochę dodatkowego czasu w grze na ufarmienie waluty to jest ok - chyba na tym takie gry też polegają, że wytrwali i pracowici osiągają więcej (?)
0 kudoskobbold   @   09:23, 14.09.2019
@shuwar pewnie masz dużo racji co nie zmienia faktu, że sposób w jaki Bethesda traktuje swoich klientów jest daleki od jakichkolwiek standardów. Ludzie którzy kupują ich gry, potem narzekają na jakość aby następnie kupić kolejny ich tytuł cierpią chyba na syndrom sztokholmski.
Dodaj Odpowiedź