Electronic Arts przygotowuje się do testów Project Atlas, czyli rozgrywek w chmurze

Korporacja uważa, że sieciowa infrastruktura jest już odpowiednio rozbudowana.

@ 11.09.2019, 10:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, ps4, xbox one

Electronic Arts zapowiedziało w zeszłym roku własną platformę do streamingu gier, Project Atlas. Do tej pory na jej temat nie wiedzieliśmy praktycznie nic, ale sytuacja zaczyna się wreszcie zmieniać.

Z ujawnionych niedawno informacji wynika, że Project Atlas będzie nie tylko streamowało gry, ale znacząco ułatwić ma także proces powstawania gier. Chodzi o to, że deweloperzy część pracy będą w stanie realizować w chmurze dzięki specjalnie napisanym do tego celu algorytmom. Całość ma być sprawna niebawem, a pierwsze testy są już w drodze.

Najpierw Project Atlas sprawdzić będą mogli właściciele komputerów osobistych. Zagrają oni między innymi w FIFA 19, Need for Speed Rivals, Titanfall 2 oraz Unravel. Testy każdego z tych tytułów będą przeprowadzane po to, aby upewnić się, że całość działa należycie przed udostępnieniem platformy szerszemu gronu graczy.

"W trakcie ostatniej dekady opóźnienie oraz wahania sprawiały, że granie w chmurze było nieinteresujące dla poważnych graczy", wyjaśnia jeden z szefów EA, Ken Moss. "Ale teraz, kiedy globalna infrastruktura chmury wreszcie jest wszechobecna, test pozwoli nam lepiej zrozumieć jak nasze gry radzić sobie będą w rzeczywistości".

Electronic Arts zamierza sprawdzić zarówno gry dedykowane jednemu, jak i wielu graczom. Testowane będzie wszystko, przy jednoczesnym zachowaniu oprawy wizualnej na poziomie prawdziwego HD, czyli najpewniej 1080p.

"Granie w chmurze nadchodzi. To już nie jest kwestią czy, ale kiedy. Nadal raczkujemy, ale jesteśmy podekscytowani mogąc zrobić ten kolejny krok w naszej nauce, bo wspaniale jest móc to zrobić z częścią naszej społeczności. Chodzi o  podniesienie jakości naszych gier i usług, aby w chmurze radziły sobie poprawnie. Jeśli jest szansa na poprawę doświadczeń oraz inspirowanie ludzi, zrobimy to".

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy wystartują testy, ale najpewniej nastąpi to niebawem. Wszelkie nowe doniesienia na temat Project Atlas będziemy Wam przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?