Silent Hills - przerażające demo wciąż skrywa sekrety

Jeden z graczy odkrył kolejny sekret w przerażającym i jednocześnie wyjątkowym demie koncepcyjnym Silent Hills.

@ 09.09.2019, 19:24
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps4

Silent Hills nigdy nie ujrzało światła dziennego, a Konami straciło szansę na wydanie prawdopodobnie jednej z najlepszych gier w historii. Demo, które zostało już dawno usunięte z oficjalnego obiegu, czyli P.T., nadal  skrywa jednak sekrety.

Horror Hideo Kojimy nie jest już dostępny do pobrania, ale gracze posiadający go na dysku regularnie do niego wracają i szukają tajemnic. Jeden z użytkowników Twittera bawił się ostatnio projektem i odkrył kilka interesujących szczegółów. Używając sprytnych hacków odkrył co robi Lisa, swoista antagonistka przedsięwzięcia.

Okazało się, że Lisa ciągle podąża za graczem, co wyjaśnia bezustanne szepty i dziwne dźwięki w jej wykonaniu, a także poczucie bycia obserwowanym oraz złowrogie cienie. Co ciekawe, Lisa znika natychmiast gdy się obrócimy, czyli bez hacków nie da się jej dostrzec.

Niestety, nigdy nie poznamy pełnej wizji Hideo Kojimy względem Silent Hills. Konami usunęło P.T. z PlayStation Network w 2015 roku i anulowało pełną grę. Dużą dawkę szaleństwa Kojimy dostaniemy jednak pod koniec bieżącego roku, kiedy na PlayStation 4 zadebiutuje Death Stranding.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   19:40, 11.09.2019
Szkoda, że nie doczekaliśmy się pełnego Silent Hills od Kojimy, bo gdyby motywy zawarte w P.T. zostały rozwinięte powstałby niezły horror. Na szczęście zdążyłem dodać sobie demo do konta przed usunięciem z PS Store Puszcza oko