Valve nie komentuje ekskluzywności gier dla Epic Store, aby chronić branżę

Firma nie chce stanowić punktu zapalnego dla przesadnie nadgorliwych członków społeczności graczy.

@ 09.09.2019, 10:32
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Valve nie komentuje ekskluzywności gier dla Epic Store, aby chronić branżę

Valve od jakiegoś czasu nie komentuje ekskluzywności gier dla sklepu Epic Games. Jeśli zastanawialiście się dlaczego, to mamy dla Was odpowiedź. Chodzi o to, że firma nie chce podjudzać społeczności graczy.

Po tym, jak dowiedzieliśmy się, że Metro Exodus przeniesione zostanie do sklepu Epic Games, a zniknie ze Steam, firma Valve zabrała głos w sprawie i wyraziła swoje zaskoczenie decyzją wydawcy. Stanowiło to swoisty punkt zapalny, który doprowadził do prześladowań deweloperów, studia 4A Games. Valve nie chce powtórki tych wydarzeń.

"W przyszłości nie będziemy kontynuować tego, ponieważ naszym celem nie jest denerwowanie społeczności, ani wzbudzanie rewolucji. Naszym celem jest zbliżenie deweloperów do klientów, posiadanie cennego miejsca do rozgrywek i skupianie się na tym", wyjaśnił Nathaniel Blue z Valve.

Co ciekawe, prześladowania studia 4A Games nie wpłynęły w żaden sposób na Epic Games. Właściciele sklepu nadal podpisują umowy na ekskluzywność, a wśród projektów, które takowe posiadają są między innymi Borderlands 3 oraz Shenmue 3.

Warto pamiętać, że większość tytułów posiada czasową ekskluzywność. Wcześniej czy później trafią do Steam.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   12:53, 09.09.2019
Tak jak była wpadka z pudełkowym wydaniem Metro tak zauważyłem, że Borderlands 3 na PC w ogóle takowego nie ma, a po premierze na steam pewnie się to nie zmieni.
0 kudosdabi132   @   14:05, 10.09.2019
Mają rację. Po co wdawać się w jakieś przepychanki z Epic. To nie ma sensu. Trzeba robić swoje i rozwijać Steam'a.